Ewa Pajor Medyk Konin Piłka nożna kobiet

Autor: CYFRASPORT

Liga Mistrzyń: Medyk Konin bliski awansu do 1/8 finału

2014-10-09 10:20

Medyk Konin pokonał w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń Glasgow City FC, osiągając bardzo dobry rezultat w kontekście rewanżowego spotkania w stolicy Szkocji. Mecz rozstrzygnął się w drugiej części gry.

Siłą Medyka w meczu z Glasgow był kolektyw. Matką sukcesu została bramkarka gospodyń Anna Szymańska. Kilkukrotnie broniła w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach. Szczególnie trudne zadanie miała w pierwszej połowie, kiedy "Medyczki" grały bardzo chaotycznie i chyba nieco przestraszyły się rywalek.

Mesut Oezil nie zagra w meczu Polska - Niemcy!

Po przerwie obraz spotkania mocno się zmienił. Co prawda przyjezdne wciąż dłużej utrzymywały się przy piłce, ale gospodynie wyprowadzały coraz śmielsze ataki. Dwa z nich przyniosły efekt w postaci bramek. Najpierw w 54. minucie drogę do siatki znalazła Ewa Pajor, a jedenaście minut później - Aleksandra Sikora.

Warto nadmienić, że mecz oglądał na żywo komplet publiczności. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 15 października o godzinie 20:30. Kciuki za mistrzynie Polski trzymają zapewne kibice Legii Warszawa, którym Glasgow kojarzy się bardzo źle, po tym jak "przy zielonym stoliku" z Ligi Mistrzów wyeliminował ich tamtejszy Celtic.

Medyk Konin - Glasgow City FC 2:0 (0:0)
Pajor 54, Sikora 65

Medyk: Anna Szymańska - Gabriela Grzywińska (90+4. Jagoda Szewczuk), Helena Hercigonja-Moulton, Radosława Sławczewa, Katarzyna Konat – Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak (88. Sylwia Matysik), Natalia Pakulska, Ewa Pajor, Sandra Zigić (86. Ewelina Kamczyk) – Anna Gawrońska

Glasgow: Lee Alexander – Emma Black, Julie Nelson, Eilish McSorley, Nicola Docherty – Lauren McMurchie (69. Abbi Grant), Suzanne Lappin, Denise O'Sullivan, Joanne Love, Fiona Brown (83. Cheryl McCulloch) – Morgan Marlborough (75. Susan Fairlie)

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!