Liga Mistrzów: Manchester - Schalke 4:1. Nokaut na Old Trafford. Diabły w finale

2011-05-05 0:39

Manchester United nie miał żadnych problemów z pokonaniem Schalke i awansem do wielkiego finału Ligi Mistrzów. „Czerwone Diabły”, poprowadzone do zwycięstwa przez Brazylijczyka Andersona, który zdobył dwie bramki, wygrały 4:1 i 28 maja w Londynie zmierzą się z FC Barceloną. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO z meczu z Schalke.

KONIEC MECZU

94 min. - koniec meczu! Manchester, który grał w mocno rezerwowym składzie, wygrywa 4:1!

91 min. - znów popisał się Neuer! Niemiec obronił bardzo groźne uderzenie Owena

90 min. - druga połowa meczu zostanie przedłużona o 3. minuty

88 min. - kolejny rzut rożny dla Schalke. Tym razem jednak również nie udaje się stworzyć zagrożenia pod bramką Edwina Van der Sara

84 min. - Uchida niecelnie z rzutu rożnego. Obrońcy przejmują piłkę i MU rozpoczyna szybki kontratak, jednak zagrożenia pod bramką nie ma

82 min. - znów gol i znów spalony. Tym razem nie uznano bramki dla Schalke, ale sędział miał rację gdyż Huntelaar faktycznie był na spalonym

81 min. - Neuer ubiega Andersona, wybija piłkę, ta jednak trafia znów pod nogi jednego z zawodników United

79 min. - Edu strzela, piłka jednak odbija się od Evansa i wychodzi poza boisko

76 min. - zmiana w Manchesterze. Owen za Berbatova

76 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! To prawdziwy nokaut! Anderson trafia po raz drugi i United prowadzi 4:1. Piłkę Brazylijczykowi świetnie wyłożył płaskim podaniem Berbatov, a Anderson uderzył z bliska do pustej bramki.

75 min. - teraz zmienia Schalke. Matip zastępuje Farfana

73 min. - zmiana w United. Scholesa zmiania Fletcher

72 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tym razem nie ma wątpliwości i Manchester United prowadzi 3:1. Anderson przyjął piłkę, obrócił się z nią, strzelił i futbolówka w bramce!

70 min. - piłka w siatce, kibice się cieszą, a sędzia pokazuje, że nie ma gola. Smalling, który umieścił piłkę w siatce, był na pozycji spalonej gdy otrzymał podanie od Gibsona

69 min. - druga zmiana w drużynie Schalke - Huntelaar zastępuje Höwedesa

66 min. - na trybunach ziewa nawet... Pep Guardiola. Trener Barcelony przyjechał obejrzeć rywala, z którym zmierzy się w finale jego zespół. Mecz jednak stracił tempo, nie dziwi zatem reakcja Hiszpana

64 min. - w natarciu Manchester. Akcja gospodarzy skończyła się jednak interwencją Neuera

63 min. - Farfan złapany na spalonym. Obawiamy się, że to spotkanie może niedługo stracić jakąkolwiek dramaturgię... Oby tak się nie stało

60 min. - zmiana w zespole Manchesteru - Evra zmienia Rafaela

58 min. - żółta kartka dla piłkarza Schalke - Escudero

57 min. - Smalling bardzo czujnie w obronie. Czerwone Diabły zatrzymują kolejną akcję rywali

55 min. - fantastyczna parada Neuera! Niemiec broni uderzenie Andersona z około 6. metrów!

54 min. - Escudero znów się popisał. Hiszpan przeciał świetne dośrodkowanie, jakim popisał się O'Shea. Mocna piłka zmierzała bowiem wprost na głowę nadbiegającego Valencii

53 min. - świetny rajd Valencii. Pomocnik MU wynienił podanie z Nanim, po czym wpadł w pole karnego, gdzie piłkę po profesorsku wybił mu spod nóg wślizgiem Escudero

51 min. - gościom jednak udało się postraszyć gospodarzy. Farfan strzelał tuż sprzed pola bramkowego, jednak trafił w obrońcę MU i piłka skończyła poza boiskiem

49 min. - druga połowa póki co wygląda tak, jakby Schalke nie wierzyło już, że może zdobyć gola, a Manchesterowi nie chciało się już tych goli zdobywać. Oby tak nie było przez cały czas...

46 min. - początek drugiej połowy. Schalke zaczyna z jedną zmianą. Baumjohanna zmienia Edu

DRUGA POŁOWA

TRWA PRZERWA. MANCHESTER PROWAZDZI 2:1.

45 min. - koniec pierwszej połowy. W ostatnich minutach United skupiał się raczej na trzymaniu piłki, a nie atakowaniu. Gospodarze mogą być raczej spokojni o awans do finału na Wembley.

42 min. - żółta kartka dla piłkarza MU. Ogląda ją Anderson

39 min. - Farfan strzelał z wolnego z około 20 metrów, jednak jego uderzenie odbiło się od muru utworzonego przez piłkarzy w czerwonych koszulkach

38 min. - dwie żółte kartki dla piłkarzy MU. Najpier kartonik obejrzał Gibson, potem Scholes

36 min. - United mogli szybko odpowiedzieć. Valencia położył Neuera, ale jego uderzenie trafiło w jednego z asekurujących bramkę obrońców

35 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Cóż za mecz. Czerwone Diabły prowadzą już tylko 1:2. Mocne uderzenie Jurado i mamy gola kontaktowego dla Schalke!

30 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla gospodarzy! Piekielnie mocnym strzałem popisał się Darren Gibson. Neuer chciał złapać lecące po ziemi dośrodkowanie, ale piłka odbiła mu się od rąk i ugrzęzła w siatce!!

28 min. - na Old Trafford najbardziej ożywyli się kibice, którzy wspierają zespół chóralnym śpiewem. Pytanie, czy tak samo ożywią się piłkarze

26 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Manchester prowdzi 1:0! Świetne podanie Andersona do Valencii, który strzałem pomiędzy nogami pokonuje Neuera!

25 min. - Manchester wychodził z szybką akcją. Gibbson podał do Berbtova, ten z poświęceniem, padając na boisko, przedłużył podanie do Naniego, ten jednak nie potrafił efektownie wpaść w pole karne Schalke i starcił piłkę

21 min. - Nani podcza wykonywania rzutu wolnego miał kilka opcji, ale dośrodkował... wprost na głowę jednego z obrońców Schalke...

20 min. - Farfan stara się posłać prostopadłe podanie do Uchidy, jednak Japończyka uprzedzają obrońcy Manchesteru

15 min. - Papadopolus faulował Andersona. MU zaczyna zyskiwać też przewagę na połowie gości, zobaczymy, czy będzie potrafił ją wykorzystać

13 min. - Berbatov poczarował w polu karnym, zwiódł obrońcę raz, drugi, trzeci... Gdy próbował podać "popisał" się płaskim podaniem do Nuera, które oczywiście nie mogło zaskoczyć Niemca

8 min. - optyczną przewagę zyskał Manchester, ale gospodarze póki co więcej piłek wymieniają na swojej połowie, zamiast atakować

5 min. - fantastyczny zwód Naniego, który mija dwóch piłkarzy Schalke. Portugalczyk wywalczył jedynie rzut rożny

4 min. - Escudero tym razem podpisał się w obronie, gdy zatrzymał bez problemu Valencię

3 min. - próba dośrodowania Escudero, jednak piłkę wybijają obrońcy MU. Widać, że Schalke od samego początku jest nastawione na ofensywną grę

2 min. - Papadoupolos fauluje Naniego

1 min. - początek meczu.