Neymar

i

Autor: East News Neymar

Neymar obwiniony o seksualną przemoc."Nawet nie zna tej dziewczyny" - broni go ojciec

2021-05-28 12:05

Trzynaście lat trwała współpraca Neymara (ur. 1992) z firmą Nike. Kontrakt zerwany został w sierpniu ubiegłego roku. Przez kilka miesięcy nie ujawniano jego powodów. Teraz wypłynęły, a są bardzo bulwersujące: oskarżenie o napaść seksualną.

Wiadomość o przyczynach zerwania ujawnił nowojorski dziennik „Wall Street Journal”. Teraz potwierdziła go sama firma, amerykański producent ubiorów i obuwia sportowego.

„Nike zakończyła partnerstwo z zawodnikiem, ponieważ odmówił on dobrowolnej współpracy w dochodzeniu w sprawie wiarygodnych oskarżeń przedstawionych przez naszą pracownicę co do nagannych aktów” - napisała w oświadczeniu Nike.

Według "WSJ" napaść miał nastąpić w roku 2016 podczas imprezy promocyjnej na rzecz Neymara. Gdy para znalazła się w jego hotelowym pokoju, w celach służbowych, piłkarz miał poprosić kobietę, by zrobiła mu "loda".

Dochodzenie wszczęto w roku 2019. Podobno nie przyniosło przekonujących rezultatów. Neymar i jego przedstawiciele stanowczo zaprzeczyli, by doszło do próby przemocy. To stanowisko zachowują i teraz.

„Nie ujawniły się fakty, które pozwoliłby nam orzekać co do istoty sprawy - uzasadnia swoje uprzednie milczenie amerykańska firma. - Byłoby niewłaściwe, gdyby Nike składała oskarżające oświadczenie bez możliwości podania potwierdzonych faktów”.

Rzecznik gracza zapewnił w oświadczeniu, że Neymar junior będzie stanowczo bronił się przed tymi bezpodstawnymi atakami w przypadku postawienia jakichkolwiek zarzutów.

Zaś ojciec, Neymar senior z oburzeniem przekazał swoją opinię brazylijskiemu dziennikowi "Folha". Zapewnił, że jego syn nawet nie zna tej dziewczyny. I zaatakował firmę: - To bardzo dziwne, że wszyscy, którzy rozstają się z Nike, są oskarżani o takie rzeczy. Zdarzyło się to Cristiano Ronaldo i facetowi z koszykówki, który zmarł, Kobe Bryantowi.

Neymar junior przeszedł z Barcelony do Paris-Saint-Germain w roku 2017 ze rekordową sumę 222 milionów euro. Jego kontrakt został przedłużony do 2025 roku.

Najnowsze