Piotr Zieliński

Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Piotr Zieliński

Polska wpadka w 2. kolejce Ligi Mistrzów

Niewiarygodna historia: dwa nieudane karne Piotra Zielińskiego! Ale Napoli i tak wygrało w Glasgow

2022-09-15 12:58

Piotr Zieliński imponuje formą u progu nowego sezonu. Również strzelecką: regularnie asystuje w Serie A i w Champions League, ale też i zdobywa gole. Przekonał się o tym choćby brazylijski golkiper Liverpoolu, Alisson, dwukrotnie pokonany przez Polaka w meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów. W drugiej serii gier sposób na „Zielka” znalazł jednak niespodziewanie Allan McGregor.

Golkiper Rangers w styczniu świętować będzie już 41. urodziny. Być może właśnie wielkie doświadczenie ligowe i pucharowe sprawiło, że w 57 minucie meczu w Glasgow zdołał odbić uderzenie Polaka z 11 metrów. Choć po dobitce do siatki gospodarzy trafił Matteo Politano, arbiter – ze względu na oderwanie przez szkockiego golkipera nóg od linii jeszcze przed strzałem – nakazał powtórkę. Zieliński podszedł do piłki raz jeszcze, uderzył w ten sam róg i... ponownie przegrał pojedynek z McGregorem!

Skandal na meczu Ligi Mistrzów w Warszawie! Szokujący transparent, wulgaryzmy w kierunku brytyjskiej rodziny królewskiej

Bezbramkowy remis utrzymał się jeszcze przez dziesięć minut, do... kolejnej „jedenastki” dla gości. Tym razem do piłki podszedł już wspomniany Politano i nie dał szans bramkarzowi miejscowych. W samej końcówce następne trafienia dołożyli jeszcze Giacomo Raspadori oraz Tanguy Ndombele. Neapolitańczycy wygrali 3:0 i z kompletem punktów po dwóch kolejkach przewodzą tabeli grupy A.

Krwawe burdy na stadionie w meczu Ligi Mistrzów. Drastyczna relacja, okropne obrażenia kibica