Szachtar - Barcelona WYNIK

Autor: AP PHOTO Szachtar - Barcelona WYNIK

Blamaż "Blaugrany"

Bezzębna Barcelona sensacyjnie przegrała z Szachtarem! Skomplikowała sobie awans, Lewandowski się nie przełamał

2023-11-07 20:45

Szachtar - FC Barcelona WYNIK. Barcelona przyjechała na wyjazdowy mecz z Szachtarem Donieck, aby zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale od pierwszej minuty waliła głową w ukraiński mur. Piłkarze Xaviego mieli ogromne problemy z kreowaniem sytuacji, w czym ponownie nie pomógł Robert Lewandowski. Tymczasem gospodarze grali z pasją i groźnie kontrowali, co udało im się zamienić na gola Daniło Sikana w 40. minucie. Jak się okazało, było to trafienie na wagę trzech punktów! Porażka "Blaugrany" znacznie skomplikowała jej sytuację - Szachtar wrócił do walki o awans, a Barca nie może sobie pozwolić na wpadkę. Poniżej znajdziesz naszą relację na żywo z meczu Szachtar - Barcelona:

Szachtar - FC Barcelona 1:0 (1:0)

Bramki: Sikan (40')

Kartki: Newerton - Araujo

Szachtar: Riznyk - Gocholeishvili, Bondar, Rakitskyi, Matviienko - Stepanenko (73', Nazaryna) - Zubkov, Kryskiv, Sudakov, Newerton (90+8', Shved) - Sikan (62', Kelsy)

Barcelona: ter Stegen - Cancelo, Araujo, Christensen, Alonso (60', Balde) - Gundogan, Romeu (59', Pedri), Gavi (81', Fermin) - Raphinha (59', Yamal), Lewandowski, Torres (59', Joao Felix)

Czy Robert Lewandowski w tym sezonie wygra z Barceloną Ligę Mistrzów?

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski kontuzji kostki doznał właśnie w meczu Ligi Mistrzów z FC Porto. Miało to miejsce 4 października i dopiero po ponad miesiącu Polak może znowu zagrać w tych rozgrywkach. W trakcie jego absencji FC Barcelona zdołała wygrać u siebie z Szachtarem 2:1 po golach Ferrana Torresa i Fermina Lopeza. Teraz czeka ją rewanż na wyjeździe, jednak z powodu trwającej wojny ukraiński zespół gra europejskie mecze na Volksparkstadion w Hamburgu. Szachtar już w Barcelonie pokazał, że nie zamierza położyć się przed faworyzowanym mistrzem Hiszpanii i tym razem można spodziewać się podobnych emocji. Polscy kibice będą bacznie obserwować Lewandowskiego, który po powrocie zagrał już kilkadziesiąt minut z Realem Madryt (1:2) i Realem Sociedad (1:0), ale w żadnym z tych spotkań nie trafił do siatki. Fani Barcelony mają nadzieję, że zmieni się to we wtorek. Początek meczu Szachtar - Barcelona o godzinie 18:45!