Ustawiony mecz w Lidze Mistrzów? Trener Ajaxu Amsterdam - Frank de Boer domaga się śledztwa - SONDA

2011-12-08 15:13

Albo trener Ajaxu Amsterdam Frank De Boer nie potrafi się pogodzić z porażką, albo stoimy u progu wielkiej afery! Sprawa dotyczy sytuacji w grupie "D" piłkarskiej Ligi Mistrzów. Sensacyjny awans Lyonu zdobyty praktycznie rzutem na taśmie budzi podejrzenia o ustawienie meczu.

Przed ostatnią kolejką w tabeli grupy prowadził Real Madryt, o drugie miejsce walczyły Ajax Amsterdam i Olympique Lyon. Francuzi by marzyć o awansie musieli wygrać w Zagrzebiu z Dinamem, liczyć na porażkę Ajaxu z Realem i nadrobić 7 bramkową różnicę w bilansie bramkowym.

Przeczytaj koniecznie: Bafetimbi Gomis - bohater Lyonu. To on zapewnił im awans! GALERIA

Ajax gładko przegrał z Realem 0:3. A trener holenderskiej drużyny nie może się nadziwić jaką pogoń udało się przeprowadzić Lyonowi. Do przerwy Francuzi remisowali na wyjeździe 1:1. Ostatecznie w drugiej części gry w 28 minut strzelili sześć goli, a Bafetimbi Gomis ustrzelił hat-tricka.

WSZYSTKO O LIDZE MISTRZÓW - wyniki, gole, wideo, wypowiedzi, kontrowersje

- Moi asystenci mówili mi, że gole padały szybko i łatwo. W pół godziny nie powinno tracić się tyle bramek. Jeśli wydarzyło się coś niezwykłego, to UEFA powinna to prześwietlić. Nam pozostaje skupić się teraz na Lidze Europejskiej - stwierdził trener Ajaxu - Frank De Boer.