Kylian Mbappe

i

Autor: AP Kylian Mbappe

ale kasa!

Wypłata Kyliana Mbappe przyprawia o potężny zawrót głowy! Zarobki Lewandowskiego to przy tym pikuś, morze pieniędzy

2022-10-24 11:19

Pomimo młodego wieku Kylian Mbappe szybko wskoczył nie tylko do grona najlepszych i najpopularniejszych piłkarzy na świecie, ale również może pochwalić się jednymi z największych zarobków wśród zawodników. Po przedłużeniu kontraktu z PSG, Francuz zarabia prawdziwe kokosy. Jego miesięczna wypłata jest potężna do tego stopnia, że nawet zarobki Roberta Lewandowskiego wydają się przy tym nie największe.

Kiedy przed kilkoma miesiącami kontrakt Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain dobiegał końca jasne było, że napastnik reprezentacji Francji zwiększy swoje zarobki. Nie brakowało bowiem chętnych na jego usługi, a o podpis Mbappe na kontrakcie walczyły przede wszystkim Real Madryt i PSG, które za wszelką cenę próbowało zatrzymać Kyliana u siebie. Ostatecznie "Paryżanom" udała się ta sztuka, ale jak można się domyślić, musieli oni znacznie podnieść wynagrodzenie swojej gwiazdy. I zrobili to do tego stopnia, że wypłata Kyliana Mbappe może przyprawić o zawrót głowy. 

Szalone zarobki Kyliana Mbappe w Paryżu! Wypłata Roberta Lewandowskiego to ułamek tego, co inkasuje Francuz

Nowa umowa napastnika reprezentacji Francji z Paris Saint-Germain obowiązuje do końca czerwca 2025 roku i co rusz w mediach pojawiają się kolejne informacje mówiące o tym, jaką władzę w klubie z Parc des Princes otrzymał 23-latek i że ma on niemalże decydować o tym, co dzieje się z drużyną i klubem. Teraz światło dzienne ujrzały jego zarobki, które znacznie wzrosły po odnowieniu umowy. 

Wypłata Kyliana Mbappe przyprawia o potężny zawrót głowy! Zarobki Lewandowskiego to przy tym pikuś, morze pieniędzy

Jak podaje "Le Parisien", tylko z tytułu gry z PSG, Kylian Mbappe ma inkasować ponad 70 mln euro rocznie. To stawia go w absolutnym topie, jeśli chodzi o zarobki najlepszych piłkarzy na świecie, a także planuje go daleko przed najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem, Robertem Lewandowskim. Kapitan reprezentacji Polski w Barcelonie ma zarabiać bowiem rocznie niecałe 19 mln euro. W dodatku, Kylian Mbappe miał zagwarantować sobie aż 180 mln euro premii za złożenie podpisu na nowej umowie, które ma zostać wypłacone w trzech ratach. 

Zobaczcie, jakim zegarkiem Robert Lewandowski błysnął na gali Złotej Piki, klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Kylian Mbappe powinien trafić do Realu Madryt?
Najnowsze