Bartosz Bereszyński

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Bereszyński

Mundial 2022

Bartosz Bereszyński przed życiową szansą? Były włoski kadrowicz prognozuje los Polaka

2022-12-13 15:35

Bartosz Bereszyński zasłużył na miano odkrycia w reprezentacji Polski na mundialu. Obrońca Sampdorii Genua po raz kolejny pokazał, że warto na niego stawiać. Ostatnio coraz więcej pojawia się informacji, że w zimowym oknie nasz kadrowicz mógłby zmienić klub w lidze włoskiej. Giuseppe Dossena, były włoski mistrz świata z 1982 roku, w rozmowie z naszym portalem prognozował los Polaka.

Nie pozwolił rozwinąć skrzydła Dembele

Giuseppe Dossena tak ocenił występy naszego piłkarza w finałach, jak i opisał jego atuty na które zwrócił uwagę we Włoszech. - W spotkaniu z Francją wyglądał bardzo dobrze, sprawiał spore problemy francuskiej obronie, ale sam w grze defensywnej świetnie wywiązywał się ze swoich obowiązków - analizował Włoch w rozmowie z "Super Expressem. - Miał niewdzięczne zadanie, grał bowiem na Dembele i trzeba przyznać, że nie pozwolił mu za bardzo rozwinąć skrzydeł. Bereszyński cieszy się w Genui olbrzymim szacunkiem. Nosi opaskę kapitańską Sampdorii, ma cechy przywódcze. Kibice go szanują. On sam oraz jego rodzina również doskonale czuje się w tym mieście. Na boisku nie można mu odmówić zaangażowania, ale także walorów sportowych. Ma świetną wydolność, zdrowie, aby biegać od jednego do drugiego pola karnego. Poza tym mówimy o doświadczonym zawodniku, który gra we Włoszech ponad pięć lat - zaznaczył.

W Romie czułby się bardzo dobrze

Już latem Bereszyński łączony był z transferem do AS Roma, a ostatnio z przenosinami do Napoli. - O temacie Bereszyńskiego i Romy mówi się od kilku okienek transferowych, ale do tej pory za każdym razem kończyło się na spekulacjach - przypomniał. - Moim zdaniem na pewno polski zawodnik jest na liście rzymian, ale nie sądzę, aby zajmował na niej pierwsze miejsce. Nie można jednak wykluczyć, że w końcu do tego transferu dojdzie. Jose Mourinho stosuje ustawienie z wahadłowymi, a w takim systemie Bereszyński czuje się bardzo dobrze - podkreślił Giuseppe Dossena.

Sonda
Czy Bartosz Bereszyński zasili szeregi AS Romy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze