Dariusz Szpakowski

i

Autor: SE Dariusz Szpakowski

Dwunasty mundial

Dariusz Szpakowski spotkał legendę futbolu na Hiszpania - Niemcy. Opowiedział, o co poprosił na antenie TVP

2022-11-27 21:22

Dariusz Szpakowski to dziennikarz z najdłuższym stażem komentujący piłkarski mundial w Katarze dla TVP. To jego dwunasty turniej i ostatni, o czym poinformował sam zainteresowany. Szpakowski na pożegnanie ma skomentować finał katarskiego mundialu.

Szpakowski w Katarze nie komentuje żadnego meczu reprezentacji Polski, ale zebrał bardzo pozytywne opinie po meczu Brazylia-Serbia, który komentował wspólnie z Sebastianem Milą. Dzisiaj Szpakowski komentuje szlagierowy mecz Niemcy-Hiszpania, a o tym, co spotkało go na stadionie przed meczem opowiedział na antenie TVP Sport. Legenda polskiej telewizji spotkała legendę niemieckiej piłki Lothara Matthausa, pracującego w roli eksperta. Komentator przyznał, że poprosił znakomitego piłkarza, który ma za sobą udział w pięciu finałach MŚ, o wspólne zdjęcie. Matthaus to mistrz świata z reprezentacją Niemiec z 1990 roku. Brał udział w finałach nieprzerwanie od 1982 do 1998 roku. W roku 1990 otrzymał Złota Piłkę dla najlepszego piłkarza na świecie. Liczbą występów na mundialach jako piłkarz i tak nie może się równać z liczbą finałów MŚ zaliczonych przez Dariusza Szpakowskiego. Ten w Katarze jest już dwunastym, przy czym dwa pierwsze (1978 i 1982) skomentował dla Polskiego Radia , a do Telewizji Polskiej trafił w 1983 roku. Wiadomo, że Szpakowskiego wyznaczono jeszcze do komentowania dwóch meczów w fazie grupowej - Chorwacja-Belgia oraz Kamerun–Brazylia. Przed mundialem w Katarze szef redakcji TVP Sport Marek Szkolnikowski powiedział, że zgłosił Dariusza Szpakowskiego do specjalnego wyróżnienia od FIFA z racji pracy przy dwunastu finałach MŚ.

Nie szczędzili słów pod adresem Marciniaka. Takiej opinii trudno było się spodziewać, wspomnieli o jego łysinie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze