Francuzi drwią z Polaków przed meczem Polska - Francja

i

Autor: Cyfrasport Francuzi drwią z Polaków przed meczem Polska - Francj

Gorąco przed meczem

Francuzi drwią z Polaków przed meczem Polska - Francja. Nie mieli litości, wyśmiali naszych piłkarzy

2022-12-02 15:01

Reprezentacja Polski już w niedzielę rozegra wielki mecz w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze z Francją. Biało-Czerwoni spełnili swój cel i po raz pierwszy od 36 lat wyszli z mundialowej grupy, a w nagrodę zmierzą się z aktualnymi mistrzami globu. Oczywiście nie są faworytami, ale nawet tegoroczny turniej widział już wiele sensacji. Nie psuje to jednak humoru Francuzom, którzy drwią z Polaków przed meczem Polska - Francja. Nie mieli dla naszych piłkarzy litości!

Stało się to, o czym polscy kibice marzyli od 1986 roku. Reprezentacja Polski wreszcie rozegra na mundialu czwarty mecz i przerwała tradycyjny schemat "meczu otwarcia, meczu o wszystko i meczu o honor". Mimo to, podopieczni Czesława Michniewicza na imponują stylem gry i nie brakuje głosów, że są najsłabszą drużyną, która wciąż pozostała w grze o mistrzostwo świata. Przed nimi najtrudniejsze możliwe wyzwanie - walka o ćwierćfinał z panującymi mistrzami, Francuzami. To "Trójkolorowi" są zdecydowanym faworytem, czemu nie można się dziwić. Jednak w Katarze byliśmy już świadkami wielu sensacji, co nie powstrzymało francuskich dziennikarzy przed lekceważącymi drwinami z Biało-Czerwonych.

Francuzi drwią z Polaków przed meczem Polska - Francja. Bezlitosna ocena

We francuskim "L'Equipe" pojawiła się wymowna karykatura, którą szerszej publiczności zaprezentował twitterowy profil "Trójkolorowa Piłka". Na co dzień zajmuje się on francuską piłką i doskonale zna tamtejsze trendy. Przed niedzielnym meczem Polska - Francja czuć, że kibice z kraju nad Sekwaną nie czują zagrożenia ze strony naszej reprezentacji. Dziennikarze "L'Equipe" przedstawili na obrazku Czesława Michniewicza rozmawiającego z Grzegorzem Krychowiakiem przed starciem z mistrzami świata. Nawiązano w ten sposób do tajemnicy Ousmane'a Dembele, którą ostatnio zdradził Randal Kolo Muani. Okazuje się, że gwiazdor FC Barcelona boi się... kotów!

"W niedzielę, jeśli pojawi się w naszym polu karnym, miauczcie!" - Michniewicz instruuje Krychowiaka na karykaturze. "A jeśli to będzie Mbappe?" - pyta piłkarz. "To módlcie się!" - odpowiada selekcjoner. Poniższy obrazek pokazuje, jak pewnie czują się Francuzi przed meczem z Polską. Podobnie czuli się Argentyńczycy przed starciem z Arabią Saudyjską, a później musieli przełknąć gorzką pigułkę. Czy w niedzielę dojdzie do kolejnej sensacji w Katarze? Polscy kibice mocno na to liczą! Tymczasem Niemcy pożegnali się już z mundialem:

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?
Rzecznik PZPN po awansie do 1/8 finału MŚ
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze