Autor: PAP Ekwador - Holandia

MŚ w Katarze

Holandia zremisowała z Ekwadorem! Cody Gakpo i Enner Valencia bohaterami spotkania

2022-11-25 19:07

W drugiej kolejce grupy A, Holandia podejmowała Ekwador. Obie ekipy stanęły przed szansą zapewnienia awansu do fazy pucharowej. Wynik spotkania otworzył się już w 6. minucie za sprawą świetnego strzału Cody'ego Gakpo. Później obraz gry się zmienił i to podopieczni Gustavo Alfaro przejęli inicjatywę. Przed końcem pierwszej połowy sędzia nie uznał bramki Estupinana ze względu na fakt, że jeden z piłkarzy był na pozycji spalonej. "La Tri" udało się doprowadzić do remisu za sprawą Ennera Valencii, który fantastycznie dopadł do piłki, którą wybił Andries Noppert. Do końca tempo gry spadło i obie drużyny grały bardzo zachowawczo.

Holandia - Ekwador 1:1 (1:0)

Bramki: Gakpo (6'), Valencia (49')

Kartki:

Holandia: Noppert - Dumfries, Timber, van Dijk, Ake, Blind - Koopmeiners (De Roon 79'), de Jong, Klaassen (Berghuis 70') - Bergwijn (Depay 46'), Gakpo (Weghorst 79')

Ekwador: Galindez - Preciado, Porozo Vernaza, Torres, Hincapie, Estupinan - Plata (Ibarra 90'), Mendez, Caicedo, Estrada (Sarmiento 74') - Valencia (Rodriguez 90')

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczęły się na dobre. Wszystkie drużyny rozegrały już pierwsze spotkanie na tym prestiżowym turnieju. W drugiej kolejce grupy A zmierzy się Holandia z Ekwadorem, obie drużyny są niepokonane po zwycięstwach 2:0 z Katarem oraz Senegalem. Podopieczni Louisa Van Gaala są faworytami w tym meczu, jednak nic nie jest wiadome ze względu na fakt, że na boiskach w Katarze kibice byli świadkami kilku niespodzianek.