Gianni Infantino

i

Autor: LEON NEAL/POOL PHOTO VIA AP Gianni Infantino

FIFA robi zmiany

Infantino dopiął swego. Rewolucja w rozgrywkach, pierwszy turniej już za 3 lata!

2022-12-16 15:49

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie ustaje w poszukiwaniu nowych rozgrywek, albo powiększaniu liczby uczestników już istniejących. Nie wszyscy są zwolennikami tego co planuje FIFA, ale do dużych zmian dojdzie za trzy lata.

Dotyczą one Klubowych Mistrzostw Świata, które są rozgrywane od 2000 roku. Do tej pory uczestniczyła w nich nietypowa liczba uczestników, bo w turnieju finałowym brało udział siedem zespołów, a niebawem formuła rozgrywek będzie bardzo rozszerzona.

- Nowe klubowe mistrzostwa świata zostaną rozegrane w 2025 roku. Zagrają w nich 32 drużyny. Format będzie podobny do obecnych mistrzostw świata - powiedział Gianni Infantino, ale nie zdradził szczegółów, gdzie odbędzie się turniej i w jaki sposób będą wyłaniani uczestnicy. Ostatnim zwycięzcą KMŚ jest Chelsea Londyn, która wygrała turniej w 2021 r. Już wcześniej FIFA podjęła decyzję dotyczącą rozgrywek reprezentacji narodowych i w najbliższych mistrzostwach świata w 2026 wystąpi aż 48 zespołów. Gospodarzem imprezy będą Stany Zjednoczone Kanada i Meksyk. W obecnie trwających MŚ w Katarze wystartowały 32 reprezentacje. Zmiany dotyczyć będą również kobiecej piłki. FIFA chce zorganizować Klubowe Mistrzostwa Świata, a także wprowadzić coś nowego w rozgrywkach reprezentacji kobiet. - Jest plan, by wykorzystywać marcowe okna na mecze kadr narodowych w latach parzystych do organizowania towarzyskich turniejów, w których uczestniczyłyby cztery drużyny z różnych konfederacji - zapowiada Infantino.

Czy Szymon Marciniak otrzyma medal za finał mistrzostw świata? Znamy odpowiedź!

Sonda
Czy Francja wygra z Argentyną? [MŚ 2022]
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze