Ceny w Katarze zwalają z nóg. Piwo za 60 złotych

i

Autor: AP PHOTO Ceny w Katarze zwalają z nóg. Piwo za 60 złotych

Porażające ustalenia

Katar skorumpował piłkarzy rywali?! Mecz otwarcia mundialu mógł zostać ustawiony, szokujące ustalenia

2022-11-17 20:39

Wokół mistrzostw świata w Katarze od wielu miesięcy panuje dość słaba atmosfera. Przede wszystkim ze względu na informacje płynące z wielu źródeł, że FIFA po prostu sprzedała prawo do organizacji mundialu temu krajowi. Oliwy do ognia mogą dolać kolejne ustalenia, który wypłynęły w ostatnim czasie. Są podejrzenia, że Katarczycy mogli ustawić wynik meczu otwarcia na mistrzostwach świata.

Mistrzostwa świata w Katarze wystartują już w najbliższą niedzielę. Być może dopiero wtedy głosy o skandalicznych warunkach organizacji całego turnieju zejdą nieco na plan dalszy, ale w żadnym wypadku nie można zapominać o wydarzeniach z ostatnich miesięcy. A negatywnych opinii pod adresem kraju gospodarza jest mnóstwo i ze świata dopływają kolejne szokujące ustalenia.

Mecz Katar - Ekwador ustawiony? Szokujące ustalenia

Dlatego atmosfera mistrzostw jest nieco przygaszona, bo mało mówi się o sporcie, a więcej o tragedii wielu budowniczych stadionów, którzy zginęli podczas pracy, czy też o niejasnych interesach FIFA i władz Kataru. Gdyby tego było mało niedawno w mediach społecznościowych pojawiły się szokujące informacje o meczu otwarcia mundialu.

W tym Katar zmierzy się z Ekwadorem. Według słów Amjada Taha, szefa regionalnego Brytyjskiego Centrum Studiów i Badań nad Bliskim Wschodem, spotkanie to mogło zostać ustawione. - Katar zapłacił 7,4 miliona dolarów ośmiu ekwadorskim piłkarzom, aby przegrali mecz otwarcia (1:0, gol w drugiej połowie). Potwierdziło to pięciu wtajemniczonych Katarczyków i Ekwadorczyków - czytamy we wpisie na Twitterze. - Mamy nadzieję, że to nieprawda. Mamy nadzieję, że ujawnienie tego wpłynie na wynik. Świat powinien przeciwstawić się korupcji w FIFA - dodał. Słowa Taha zaczęły cytować media na całym świecie. Teraz niebywale ciekawe jest, jaki przebieg będzie miało niedzielne spotkanie...

Sonda
Czy wierzysz, że mecz Katar - Ekwador mógł zostać ustawiony?
Kadra wyjechała na mundial. Pożegnał ich premier
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze