Wojciech Szczęsny

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny

Kim jest Wojciech Szczęsny? Sylwetka bramkarza reprezentacji Polski: klub, żona, kadra

2022-11-16 23:26

Wojciech Szczęsny od wielu lat jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski. Jego pozycja tylko ugruntowała się, gdy z gry w kadrze zrezygnował Łukasz Fabiański i nie inaczej będzie na mundialu w Katarze, gdzie Szczęsny będzie podstawowym golkiperem, choć w jego przypadku wielkie imprezy kończyły się zawsze w dość nieoczywisty sposób. Miejmy nadzieję, że tym razem będziemy mogli mówić o samych pozytywach.

Jednym z najpewniejszych punktów polskiej reprezentacji od wielu lat jest pozycja bramkarza. Nasi golkiperzy to zawodnicy albo o ugruntowanej pozycji, albo młodzi i utalentowani zawodnicy. Nie ma jednak żadnej wątpliwości, że numerem jeden na mistrzostwa świata w Katarze będzie Wojciech Szczęsny, który swoją grą zachwycał fanów Arsenalu, Romy a od kilku lat Juventusu, gdzie został następcą legendarnego Buffona. Nie gorzej Szczęsny radzi sobie właśnie w reprezentacji, choć musi już czuć na plecach oddech młodszych od siebie.

Wojciech Szczęsny – reprezentacja

Wojciech Szczęsny w reprezentacji Polski zadebiutował już 2009 roku w starciu z Kanadą i od tamtej pory rozegrał w niej 66 spotkań. Na wielkich imprezach grał już kilkukrotnie, a w CV ma Euro 2012, Euro 2016, MŚ 2018 oraz Euro 2020. Te dwie pierwsze imprezy były dla niego zdecydowanie najmniej udane, bowiem w pierwszym meczu w 2012 roku dostał czerwoną kartkę, a w pierwszym meczu na Euro 2016 doznał urazu. Na kolejnych turniejach grał już więcej, ale nie kadra wówczas nie odniosła sukcesów i z pewnością Szczęsny liczy na to, że zmieni się to w Katarze.

Wojciech Szczęsny – klub

Szczęsny pierwsze kroki stawiał w Agrykoli Warszawa, skąd trafił do Akademii Legii Warszawa. Nie zdążył zadebiutować w pierwszym składzie, bowiem prosto stamtąd został sprowadzony przez Arsenal. W klubie z Londynu grał przez kilka ładnych lat, ale w końcu drogi Polaka z „Kanonierami” rozeszły się. W 2015 roku trafił on na dwuletnie wypożyczenie do Romy, a po powrocie do Londynu został wytransferowany w 2017 roku do Juventusu, w którym gra do dziś. Najpierw był zastępcą Gianluigiego Buffona, a później wskoczył na jego miejsce jako pierwszego bramkarza „Starej Damy”.

Wojciech Szczęsny – żona, rodzina

Od wielu lat Wojciech Szczęsny pozostaje w związku z piosenkarką Mariną Łuczenko, z którą wziął ślub w 2016 roku. W 2018 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko, syn Liam. Jeśli mowa o rodzinie Wojciecha Szczęsnego, to nie można zapominać, że ojcem golkipera Juventusu jest były reprezentant Polski, także bramkarz, Maciej Szczęsny.

Wojciech Szczęsny – sylwetka

  • Wojciech Szczęsny
  • Data urodzenia: 18 kwietnia 1990
  • Klub: Juventus
  • Mecze w kadrze: 66
  • Numer: 1
  • Debiut w kadrze: 18 listopada 2009, Polska – Kanada 1:0
Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"
Najnowsze