FIFA

i

Autor: PAP / EPA / WALTER BIERI FIFA

MŚ coraz bliżej

Kolejne utrudnienia dla kibiców, którzy pojadą na mistrzostwa świata w Katarze. Bez tego nie wjedziesz

2022-09-29 21:20

Już tylko kilkadziesiąt dni do pierwszego meczu mistrzostw świata w Katarze. Nie od dziś wiadomo, że będzie to mundial inny niż wszystkie. Organizatorzy informują o kolejnych utrudnieniach dla wybierających się na mecze. Każdy, kto będzie chciał uczestniczyć w mistrzostwach świata, będzie musiał pokazać negatywny wynik testu na COVID-19.

"Wszyscy odwiedzający w wieku co najmniej sześciu lat muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przyjazdem, lub szybkiego testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed przyjazdem" - napisano w oświadczeniu.

Jeśli fani nie będą mieli przy sobie negatywnego wyniku testu, to nie uratują ich nawet szczepienia – dodali organizatorzy. Wyniki testów antygenowych będą akceptowane tylko wtedy, gdy te będą robione w oficjalnych placówkach. A co na miejscu? W katarze żadne dalsze badania nie będą wymaganie, jeśli nikt nie będzie okazywać objawów zakażeniem koronawirusem.  

Siostra Cristiano Ronaldo zaszokowała. Jej wpis wywołał ogromne poruszenie, uderzyła bezlitośnie

"Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 podczas pobytu w Katarze będzie musiał poddać się izolacji zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego" – można doczytać w oświadczeniu. Polscy kibice, którzy zechcą się wybrać do Kataru, będą musieli znów przypomnieć sobie uczucie posiadania maseczki ochronnej na twarz. Te będę konieczne w pojazdach transportu publicznego. Warto dodać, że szczepienia nie są obowiązkowe. Organizatorzy spodziewają się aż 1,2 mln kibiców (w Katarze mieszka… 5 mln osób). Turniej odbędzie się w dniach 20 listopada – 18 grudnia. Polska zmierzy się z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

Kibice będą musieli nosić maski w środkach transportu publicznego, ale szczepienia nie są obowiązkowe. Organizatorzy spodziewają się, że na piłkarskie mistrzostwa świata przyjedzie 1,2 mln osób. Turniej odbędzie się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Polska zagra w grupie z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Fortuna dla polskich piłkarzy za awans na mistrzostwa świata! Ujawniono kwoty, zrobiliśmy wielkie oczy

Żenujące zachowanie Krychowiaka. Zakpił z dziennikarzy po meczu z Walią. Futbologia Przemka Ofiary
Najnowsze