MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC, FILE MŚ Katar 2022

MŚ startują w niedzielę

Kolejny skandal przed mundialem w Katarze! Organizatorzy zakpili sobie z kibiców, potężna zmiana na ostatniej prostej

2022-11-16 15:22

Kiedy w 2010 roku oficjalnie ogłoszono, że rozgrywany 12 lat później mundial zorganizuje Katar, od początku było wiadomo, że nie będzie to turniej jak wszystkie dotychczasowe. Nie chodziło już nawet o zimową porę jego rozgrywania, ale przede wszystkim o ogromne utrudnienia dla kibiców, chcących na żywo wspierać swoich ulubieńców z trybun. Choć Katarczycy zarzekali się, że będzie to turniej „dla wszystkich kibiców”, na kilka dni przed meczem otwarcia postanowili jednak sprawić wszystkim piłkarskim fanom potężnego psikusa.

Mundial inny niż wszystkie

Mistrzostwa świata w Katarze zainaugurujemy już w najbliższą niedzielę, właśnie wtedy gospodarze zmierzą się bowiem z reprezentacją Ekwadoru. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że takiego turnieju jeszcze w historii futbolu nie było. Po raz pierwszy światowy czempionat nie odbędzie się pomiędzy sezonami ligowymi, a w jego trakcie. Nie trzeba chyba dodawać, jak mocno zimowy mundial zakłócił przebieg harmonogramu gier klubowych. Nic zresztą dziwnego, że w obliczu niezwykle napiętego terminarza wielu piłkarzy opuści MŚ ze względu na odniesione kontuzje.

Zakaz picia piwa

Katar znany jest także ze swoich restrykcji dot. choćby spożywania alkoholu. Krótko po ogłoszeniu tego kraju jako organizatora MŚ 2022 władze zapewniały jednak, że podczas meczów fani będą mieli możliwość zakupienia na stadionach piwa. Na kilka dni przed turniejem tamtejszy rząd zmienił jednak zdanie, a wszystkie stoiska do sprzedaży złocistego trunku na szybko demontowano. Jak podkreślano, powodem takiego stanu rzeczy była obawa przed reakcją miejscowego, bardzo konserwatywnego społeczeństwa. Jest to jednak fatalna informacja nie tylko dla fanów, ale i dla FIFA. Jednym z głównych sponsorów turnieju jest bowiem koncern Budweiser, płacący za wydający na sponsoring kwotę ok. 75 mln dolarów. Nie ma wątpliwości, że zaistniała sytuacja mocno ochłodzi stosunki pomiędzy oboma podmiotami.

O krok dalej

Jak jednak informują dziennikarze „Daily Star”, władze Kataru zdecydowały się jednak posunąć jeszcze dalej. Okazuje się bowiem, że wszelkie namioty, który na szybko zostały przeniesione poza teren stadionów, zostaną w najbliższym czasie… ukryte. Z taką inicjatywą wyszedł rzekomo brat emira państwa organizatora, a jego żądanie miało nie podlegać żadnym negocjacjom. Ma to mieć związek z niezwykle konserwatywnymi poglądami miejscowej ludności. Radości wśród kibiców przybywających do Kataru z pewnością nie wzbudzą także ceny. Wg medialnych doniesień za kufel piwa trzeba będzie bowiem zapłacić ok. 80 funtów!

Sonda
Gdzie będziesz oglądać mecze mundialu w Katarze?

Piękna strona mundialu. Galeria poniżej:

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze