Kibice USA i Iranu

i

Autor: AP PHOTO Kibice USA i Iranu

Historyczne spotkanie

Legenda grzmi przed meczem Iran - USA. Przestrzega Amerykanów, to może spowodować wielką klęskę

2022-11-29 19:15

Na wtorkowe spotkanie Iran - USA czeka cały świat. Nie dość, że obie reprezentacje będą walczyć o wyjście z grupy na mistrzostwach świata, to w dodatku podłoże polityczne tego meczu pobudza obie strony. Były reprezentant Stanów Zjednoczonych, Alexi Lalas uważa, że amerykańscy popełniają błąd, nie zważając właśnie na politykę. Bo Iran będzie za wszelką cenę chciał pokazać się z dobrej strony.

Historia tarć politycznych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem jest niebywale długa i naładowana emocjami. Obecnie oba kraje również nie pałają do siebie miłością, co jest bardzo dużym eufemizmem. I choć wiele osób stara się oddzielić politykę od sportu, jest to wręcz niemożliwe, co widać również przed wtorkowym spotkaniem na mistrzostwach świata. Między innymi Amerykanie zapowiadając ten mecz opublikowali niewłaściwą flagę Iranu, przez co Persowie chcieli ich ukarania.

Iran - USA meczem pod napięciem. Legenda Amerykanów przestrzega

Pokazuje to jedynie napięcie między dwoma narodami. Trener Stanów Zjednoczonych i piłkarze tej kadry starają się jednak odsuwać sprawy polityczne na bok. W rozmowie z AP Alexi Lalas, który zagrał blisko 100 meczów w reprezentacji USA uważa, że Amerykanie powinni mieć świadomość wagi politycznej meczu. - Zrozumienie znaczenia tego meczu nie tylko z perspektywy sportowej, ale właśnie kulturowej, ma kluczowe znaczenie dla Stanów Zjednoczonych - powiedział były zawodnik i przestrzegł Amerykanów. - Musisz zrozumieć emocje przeciwnika i to, że te emocje go podsycają. Jeśli tego nie zrobisz, przegrasz - zauważył Lalas. Ale i kontekst sportowy w tym spotkaniu będzie niebywale ważny, bo obie drużyny mają realne szanse na awans. Irańczykom wystarczy tak naprawdę remis, aby wyjść z drugiego miejsca, a Amerykanie muszą wygrać, jeśli nie chcą pożegnać z mundialem się po trzech spotkaniach.

Sonda
Kto wygra mecz Iran - USA?
Byliśmy na bazarze w Katarze! Perfumy w cenie samochodu
Najnowsze