Mateusz Borek

i

Autor: KASIA ZAREMBA/EAST NEWS Mateusz Borek

Mateusz Borek bez litości rozjechał FIFA. Obnażył całą prawdę o "skorumpowanej organizacji" i "zgniliźnie"

2022-03-03 12:20

Już nikt nie ma żadnej litości dla FIFA, która mimo naprawy swojego błędu, zbłaźniła się zachowaniem przy okazji sytuacji napaści Rosji na Ukrainę. Mateusz Borek także brutalnie rozjechał Międzynarodową Federację Piłkarską. Obnażył całą prawdę na temat tej obrzydliwej instytucji i metod jej działania. Trudno nie przyklasnąć jego słowom.

Wiele gorzkich słów padało pod adresem FIFA i UEFA w ostatnich dniach. Trudno jednak nie mieć wrażenia, że jedni i drudzy popełnili wiele błędów w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Skandaliczna napaść, której dopuścił się Władimir Putin powinien oznaczać natychmiastowe wykluczenie ze wszelkich sfer. Kompromitujący się na każdym kroku Gianni Infantino i armia jego popleczników niechętnie ogłosiła zawieszenie "Sbornej" i wykluczenie jej z baraży do katarskich mistrzostw świata, które odbędą się pod koniec tego roku.

NIE PRZEGAP! Sensacyjne doniesienia w sprawie meczu barażowego Polaków! Takiego scenariusza nikt nie obstawiał

Mateusz Borek rozjechał FIFA. "To instytucja skorumpowana"

Mateusz Borek nagrał blisko półgodzinne wideo poświęcone tej sytuacji i nie gryzł się w język. Na Kanale Sportowym bezlitośnie podsumował "skorumpowaną instytucję". - Jeśli dzisiaj przyjrzymy się komunikatowi FIFA, błyskawicznie po interwencji i ostrej decyzji zostaje zmieniony. Nie czytamy o inwazji zbrojnej, zostaje to złagodzone. FIFA od lat jest instytucją skorumpowaną. Dość powiedzieć, że tak naprawdę od lat 70-tych mieliśmy tylko trzech szefów. Na początku to był Joao Havelange – było mnóstwo zastrzeżeń i podejrzeń dotyczących jego działalności - mówi w swoim programie.

Gorzko przypomina także osobę Seppa Blattera i wypomina skandale Gianniego Infantino. - Sepp Blatter potem się kompromituje, jest skorumpowany, jest piłkarską zgnilizną. Gianni Infantino wkracza do tej instytucji z obietnicą, że ją odmieni. Że coś w FIFIE się zmieni. Zmieniło się? Pewnie tak! Na gorsze - powiedział Mateusz Borek w "Espresso z Matim".

Anna i Robert Lewandowscy na Tygodniu mody w Paryżu solidaryzują się z Ukrainą. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej.

Dziennikarz Viaplay, Kanału Sportowego i TVP przypomniał, jak Infantino kłamał dziennikarzom, że wcale nie mieszka w Katarze słynącym z łamania praw człowieka. - Dopiero śledztwo dziennikarzy potwierdza, że tam mieszka. Patrzy z bliska jak łamane są prawa człowieka, jak giną ludzie na budowach budując stadiony pod piłkarskie mistrzostwa świata. W międzyczasie odbiera od Władimira Putina Order Przyjaźni. Są w bliskich relacjach, jest finansowanie ze strony rosyjskiego biznesu - grzmi Borek.

Zobacz także: Niebywały skandal na polskiej gali. Zagrali hymn nazistowskich Niemiec. Mateusz Borek grzmi

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Najnowsze