MŚ 2022: Jakie mecze dzisiaj na mundialu 20.11 niedziela Kto dziś gra? KIEDY mecze? O której godzinie mecze dzisiaj i gdzie TRANSMISJA TV?

i

Autor: AP MŚ 2022: Jakie mecze dzisiaj na mundialu 20.11 niedziela Kto dziś gra? KIEDY mecze? O której godzinie mecze dzisiaj i gdzie TRANSMISJA TV?

Mundial 2022

MŚ 2022: Jakie mecze dzisiaj na mundialu 20.11 niedziela Kto dziś gra? KIEDY mecze? O której godzinie mecze dzisiaj i gdzie TRANSMISJA TV?

2022-11-20 9:22

Mundial 2022: Jakie dzisiaj mecze na mundialu 20.11 niedziela Kto gra dzisiaj? O której godzinie mecze dzisiaj i gdzie transmisja TV? Już dzisiaj pierwsze emocje na piłkarskim mundialu. Przed nami ceremonia i mecz otwarcia. Zgodnie z tradycją finałowe turnieje MŚ inauguruje reprezentacja gospodarzy. By tradycji stało się zadość, trzy miesiące temu FIFA... zmodyfikowała terminarz, przyspieszając o dzień rozpoczęcie turnieju. Kto dziś gra na mundialu? I jaki mecze dzisiaj MŚ 2022?

Piłkarskie mistrzostwa świata zawsze były drogimi imprezami, ale tym razem koszty organizacji mundialu szokują! To aż 220 mld dol., czyli okrągły bilion złotych! A pierwszy mecz już dzisiaj. To mecz Katar - Ekwador. 60 tys. widzów na stadionie Al-Bayt, setki milionów widzów przed telewizorami i spektakl, który jest zagadką. Katar to debiutant w imprezie tej rangi. Ekwador to zespół z Ameryki Południowej, który tradycyjnie korzystał z eliminacji na nietypowym położeniu swojego stadionu.

Jakie dzisiaj mecze na mundialu? 20.11 MŚ 2022 Kto dzisiaj gra?

Mecz dzisiaj to Katar - Ekwador. Początek o godzinie 17 polskiego czasu. Wcześniej ceremonia otwarcia. Jak zaprezentuje się Katar w meczu otwarcia? Intensywne i kosztowne przygotowania sportowe nie skłaniają ku stwierdzeniu, że gospodarze okażą się czarnym koniem, jak w MŚ 2015 w piłce ręcznej, kiedy drużyna oparta na naturalizowanych szczypiornistach z zagranicy wywalczyła srebro. To scenariusz nie do powtórzenia, a nazwiska rodzimych katarskich gwiazd – jak choćby Almoez Ali – nie utrwalą się w pamięci kibiców. Co prawda, cztery lata temu w jedynej katarsko-ekwadorskiej rywalizacji (4:3) strzelił dwa gole, ale o powtórkę będzie trudno.

Jakie mecze dzisiaj na mundialu? 20.11 MŚ 2022 Kto gra dzisiaj

Ekwadorczycy w sześciu ostatnich meczach zagrali na zero z tyłu. Ich atutem będzie młodzieńcza fantazja – to druga najmłodsza ekipa mundialu, którą wieść powinien Moises Caicedo. Miał niespełna 19 lat, gdy – dzięki golowi z Urugwajem – został pierwszym strzelcem bramki w el. MŚ w Ameryce Południowej urodzonym w XXI w. Zaś pół roku temu to właśnie on wypełnił lukę w środku pola Brighton & Hove po dramacie Jakuba Modera (kontuzja kolana). Niestety przed meczem otwarcia MŚ 2022 nie obyło się bez skandalu, który rzuca duży cień na dzisiejsze spotkanie. Kilka dni temu świat obiegły szokujące wieści. Amjad Taha, szef regionalny Brytyjskiego Centrum Studiów i Badań nad Bliskim Wschodem, napisał na Twitterze, że przekupiono kilku piłkarzy reprezentacji Ekwadoru, by ci przegrali z Katarem mecz otwarcia mundialu Katar 2022. "Katar zapłacił 7,4 miliona dolarów ośmiu ekwadorskim piłkarzom, aby przegrali mecz otwarcia (1:0, gol w drugiej połowie). Potwierdziło to pięciu wtajemniczonych Katarczyków i Ekwadorczyków" - napisał. Czy to tylko prowokacja?

MŚ 2022: Mecze dzisiaj 20.11 Jakie dzisiaj mecze na mundialu 20 listopada niedziela

MŚ grupa A, niedziela 20.11

  • Katar – Ekwador, godz. 17.00 TVP 1, TVP Sport
Sonda
Czy wierzysz, że mecz Katar - Ekwador mógł zostać ustawiony?
Kamil Bortniczuk z Kataru! Mówi o ZAKAZIE PICIA PIWA
Najnowsze