W Katarze bez problemów można znaleźć piwo

i

Autor: SE

Majątek za piankę

Mundial 2022. W Katarze nie ma piwa? Bzdura! Ale te ceny, totalny kosmos!

2022-11-19 21:24

Wielu kibiców przed wylotem martwi się, że nie będą mogli zgodnie z przyzwyczajeniami napić się przy okazji wypadu na mecz piwka. W Katarze alkohol jest – w teorii – bardzo trudno dostępny. Bez przypadku piszemy „w teorii”, bo wystarczy dobrze poszukać, a brama do piwnej rozpusty będzie stała otworem.

W Katarze na pierwszy rzut oka faktycznie trudno gdziekolwiek zobaczyć alkohol. W sklepach można znaleźć piwo bezalkoholowe, ale najczęściej słabej jakości (wiemy, przetestowaliśmy). W restauracjach, nawet tych droższych, nie uświadczy się ani kufla zimnego złocistego trunku, ani tym bardziej niczego mocniejszego. Nie inaczej będzie również podczas meczów. Katar niedawno zmienił sensacyjnie decyzję i ostatecznie zakazał alkoholu na stadionach. - Faktycznie, kibice mogą czuć się rozczarowani – stwierdził piłkarz reprezentacji Matty Cash.

Kibice jednak napiją się piwa w Katarze

„Super Express” sprawdził, czy w Katarze naprawdę tak trudno dostać alkohol. Okazuje się, że to bzdura, bo po szybkich poszukiwaniach znaleźliśmy pub, gdzie podawany są wszelkiej maści wysoko i niskoprocentowe trunki. Co ważne, takie restauracje są częściami hoteli, często ukryte na wyższych piętrach. Aby wejść do środka, należy pokazać paszport, a potem można wejść i skosztować piwa. Należy jednak podkreślić, że to zabawa dla bogatych, bo w pubie, do którego weszliśmy, pół litra piwa w butelce kosztuje 39 riali czyli 50 zł, a lanego – 46 (58 zł). Warto przyjść jednak w godzinach 12-20, wówczas można liczyć na zniżkę w wysokości 30 procent na lane piwo. Wciąż jednak do zapłaty będzie aż 32 riale, czyli 40 zł.

Kamil Bortniczuk z Kataru! Mówi o ZAKAZIE PICIA PIWA
Sonda
Mundial 2026 - czy podobają ci się nowe zasady?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze