Al-Kaida bojkotuje mundial

i

Autor: AP PHOTO Al-Kaida bojkotuje mundial

Publiczne ostrzeżenie

Nawet Al-Kaida bojkotuje mundial w Katarze. Ważny powód

2022-11-21 19:02

Mundial w Katarze ruszył pełną parą, ale jego początek nie zamknął dyskusji o kontrowersjach związanych z organizacją mistrzostw świata w tym kraju. Wielu kibiców głośno mówi o bojkocie najważniejszej piłkarskiej imprezy czterolecia i publicznie przypomina o bestialskich warunkach, w jakich organizowano ten turniej. Okazuje się, że mundial w Katarze rozsierdził nawet... Al-Kaidę. Islamska organizacja terrorystyczna publicznie przedstawiła ostrzeżenie, miała do tego ważny powód.

Na pierwszy rzut oka turniej w Katarze może imponować. Szejkowie wybudowali piękne, nowoczesne obiekty, które znajdują się w miastach tętniących bogactwem. Jest to jednak piękny obraz, za którym kryje się wiele kontrowersji. Samo przyznanie mundialu temu krajowi wywołało oburzenie, a zarzuty korupcyjne są powszechnie podnoszone. Jednak nawet to nie jest najgorsze, gdyż najbardziej bestialskie były warunki zapewnione robotnikom, którzy pracowali przy budowie stadionów i całej mundialowej infrastruktury. Tysiące z nich zginęły, a kraje Zachodu głośno krytykują MŚ w Katarze. Wielu kibiców mówi o bojkocie, a w podobnym tonie, choć z innych względów, wypowiedziała się Al-Kaida.

Al-Kaida bojkotuje mundial w Katarze. Ważny powód

Tuż przed meczem otwarcia mundialu islamska organizacja terrorystyczna wezwała muzułmanów z całego świata do bojkotu imprezy. Nie pojawiły się groźby zamachów czy przemocy, ale Al-Kaida głośno skrytykowała katarskich organizatorów. Reuters podał, że oddział bojowników na Półwyspie Arabskim oburzył się na Katar za "sprowadzenie niemoralnych osób, homoseksualistów, siewców korupcji i ateizmu na Półwysep Arabski". Zdaniem Al-Kaidy organizacja MŚ w Katarze służy odwróceniu uwagi od "okupacji krajów muzułmańskich i ich ucisku".

W oświadczeniu wystosowano też ostrzeżenie skierowane do "muzułmańskich braci". Zaapelowano, by nie śledzili tego wydarzenia i nie uczestniczyli w nim. Ma to związek z ogłoszeniem władz Kataru, które zareagowały na krytykę państw Zachodu. Stwierdziły publicznie, że każdy, bez względu na orientację seksualną czy pochodzenie, jest mile widziany w tym kraju w trakcie mundialu. To nie spodobało się Al-Kaidzie.

Sonda
Czy będziesz oglądał Mundial w Katarze?
Test polskich pierogów w Katarze! Byliśmy w restauracji "Polka" w Doha
Najnowsze