Kamil Glik

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Wielka chwila

Niebywałe, czego dokonał Kamil Glik w meczu z Meksykiem. Wyjątkowy moment, nikt mu tego nie zabierze

2022-11-22 17:21

Mecz z Meksykiem dla wielu reprezentantów Polski był wyjątkowy, bo występ na mistrzostwach świata zawsze znaczy dużo. Ale Kamil Glik na pewno zapamięta tę rywalizację. Obrońca, który od lat występuje w koszulce z orzełkiem na piersi doczekał się swojego setnego występu w kadrze, dzięki czemu dołączył do elitarnego grona. To wyjątkowy moment dla defensora.

Kamila Glika nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi reprezentacji Polski. Obecnie trudno sobie wyobrazić biało-czerwoną kadrę bez niego. W wielu spotkaniach doświadczony obrońca był skałą i zawodnikiem nie do przejścia. Nawet wówczas, gdy narzekał na ból, drobne urazy, kolejni selekcjonerzy mogli na niego liczyć i zawsze był do dyspozycji.

Kamil Glik przeżywał wielką chwilę. Tego nikt mu nie zabierze

Choć Glik ostatnio miał problemy ze zdrowiem i grał bardzo mało w klubie, Czesław Michniewicz nie mógł pominąć go w powołaniach na mistrzostwa świata. Co więcej, 34-latek znalazł się w wyjściowym składzie na inauguracyjny mecz z Meksykiem. Tym samym Glik przeszedł do historii polskiej piłki, bo zanotował swój setny występ w koszulce z orzełkiem na piersi. Obrońca dołączył do tak elitarnego grona jak Grzegorz Lato, Jakub Błaszczykowski, Michał Żewłakow, czy Robert Lewandowski.

Mateusz Borek o Lewandowskim, Zielińskim i mundialu
Najnowsze