Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Leo Messi

Gwiazdor zabrał głos

Niepokojące słowa Leo Messiego. To poważna groźba dla Polski. Szykują się bardzo trudne momenty

2022-11-22 16:33

Argentyna zaczęła mistrzostwa świata najgorzej, jak to możliwe. Zespół, który typowany jest do zdobycia złotego medalu, przegrał na inaugurację z Arabią Saudyjską, co jest jedną z największych sensacji w historii mundialu. Teraz Albicelestes muszą zagrać dwa bezbłędne spotkania, aby nie odpaść z turnieju już w fazie grupowej. Leo Messi zdecydował się zabrać głos po kompromitującej porażce.

To miał być łatwy i przyjemny mecz dla reprezentacji Argentyny. Zespół, który od wielu miesięcy nie zaznał goryczy porażki, mistrzostwa świata rozpoczynał od rywalizacji z Arabią Saudyjską. Zespół z Bliskiego Wschodu uznawany był za outsidera "polskiej grupy" i spodziewano się, że tradycyjnie będzie dostarczycielem punktów. Prawda okazała się zupełnie inna.

Messi zabrał głos. To niepokojące słowa dla Polaków

Arabia Saudyjska od pierwszych minut grała niebywale ambitnie i pokazywała świetne przygotowanie fizyczne. Argentyńczycy mieli problem, żeby spokojnie zbudować akcję "od tyłu". Ale to Albicelestes mieli więcej sytuacji do zdobycia bramki, a jedną z okazji wykorzystał Leo Messi, strzelając gola z rzutu karnego. Ale druga połowa zaszokowała świat. Arabia Saudyjska zdobyła dwie bramki w krótkich odstępach czasu i zdołała utrzymać korzystny dla siebie wynik. Tym samym sprawiła ogromną sensację.

Argentyna postawiła się pod ścianą. Leo Messi po porażce zapowiedział, że teraz zespół musi pokazać się z lepszej strony. - Teraz musimy pokazać, że jesteśmy prawdziwą grupą. Nie ma wymówek. Musimy być zjednoczeni i podnieść się. Musimy naprawić to, co zrobiliśmy źle i spróbować posunąć się do przodu. Ogółem czuję się dobrze, ale jestem zraniony przez wynik - powiedział kapitan Argentyny, cytowany przez tn.com.ar. A fakt, że Argentyna będzie musiała teraz walczyć o życie nie jest dobrą informacją dla Polski, która zagra z tym zespołem ostatni mecz grupowy.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Katarscy SZEJKOWIE wściekli na swoich piłkarzy! "Nie jest dobrze..."
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze