Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDRA BEIER Robert Lewandowski

Polska opuści mistrzostwa świata przez walkower?! Sprawdzamy, ile pieniędzy może stracić PZPN

2022-02-28 12:57

Wielkimi krokami, w cieniu napaści Rosji na Ukrainy, zbliżają się baraże do piłkarskich mistrzostw świata. Cały czas trwają przepychanki w sprawie udziału ekipy "Sbornej", która jest agresorem w tej sytuacji. Co się stanie, jeśli FIFA się nie ugnie i wyeliminuje Polskę z mistrzostw świata przez walkower? Sprawdzamy, ile pieniędzy może stracić polska strona.

Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja z meczami barażowymi do mistrzostw świata, które na przełomie listopada i grudnia mają odbyć się w Katarze. Biało-czerwoni o wyjazd na mundial mieli walczyć z Rosjanami, ale w obliczu agresji ich kraju na Ukrainę rozpoczęto wielkie protesty. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że nasi zawodnicy nie mają zamiaru grać z kadrą "Sbornej" na boisku.

NIE PRZEGAP! FIFA MAFIA. Przegląd najlepszych memów po skandalicznej decyzji ws. Rosji [GALERIA]

- W związku ze skandaliczną decyzją FIFA, PZPN wysłał dziś pismo do wszystkich piłkarskich federacji w Europie. Przedstawiliśmy w nim nasze stanowisko i zachęciliśmy, aby stanęli u naszego boku. Bo tylko zjednoczeni będziemy silni. Żadnej pobłażliwości dla rosyjskiej agresji na Ukrainę! - napisał na Twitterze Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polska zostanie wyrzucona z baraży MŚ 2022? Ile pieniędzy może stracić PZPN?

Polscy piłkarze mogą zostać wykluczeni, jeśli FIFA zadecyduje o tym, że Rosja może grać pod nazwą Rosyjski Związek Piłkarski bez wysłuchiwania hymnu i z grą na neutralnym terenie. Biało-czerwoni mogą stracić olbrzymie pieniądze. Międzynarodowa Federacja Piłkarska płaci za awans na mundial aż 10 milionów dolarów. Co najmniej kolejne dwa miliony dolarów to kwestia trzech meczów.

Kamil Semeniuk ostro o Rosji: nie będzie żadnego meczu z rosjskimi drużynami!
Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?

Do tego, w przypadku ewentualnej wygranej z Rosją, doszłyby pieniądze z dnia meczowego z drugiego spotkania barażowego, który miałby zostać rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie 29 marca. To sprawia, że łącznie rozmawiamy o olbrzymich pieniądzach, które PZPN może stracić, jeśli z Rosją rywalizować jednak nie będzie. Czasem jednak warto ponieść taką cenę za honorowe zachowanie!

Zobacz także: Wspaniały gest PZPN ws. wojny na Ukrainie. Mocny apel przynosi pierwsze skutki, europejskie zjednoczenie przeciwko Rosji

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze