Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino

Skandal! FIFA znów odstawia cyrk. Ocenzurowali przemówienie Ukrainy w sprawie wojny

2022-04-01 9:32

To już jest kompletna przesada. FIFA od wybuchu wojny na Ukrainie i rosyjskiej inwazji kompromituje się na każdym kroku. Szef Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Gianni Infantino to bliski kolega Władimira Putina... Podczas Kongresu FIFA, który odbywał się przed losowaniem mistrzostw świata doszło do skandalu. Ocenzurowano... przemówienie Ukrainy w sprawie wojny.

Skandaliczne działania FIFA nie mają końca. Po kompromitujących Międzynarodową Federację Piłkarską decyzjach i zwlekaniu z podjęciem stanowczych działań wobec Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej nikt nie spodziewa się już niczego dobrego. Tuż przed losowaniem grup mistrzostw świata w Katarze doszło do Kongresu FIFA. Debatowano podczas niego na wiele tematów. Na sali nie zabrakło m.in. przedstawicieli rosyjskiej delegacji, co słusznie odebrano jako skandal.

Kongres FIFA: Ocenzurowano wystąpienie Ukrainy

Podczas Kongresu FIFA ocenzurowano wystąpienie Ukrainy. Międzynarodowa Federacja Piłkarska nie zgodziła się na zaprezentowanie całego wideo nagranego przez jednego z przedstawicieli Ukraińskiego Związku Piłkarskiego. FIFA ograniczyła pokazywanie zniszczeń wojennych przez Rosję...

NIE PRZEGAP! Dariusz Szpakowski padł na kolana na antenie TVP. Wzruszająca chwila, miał wyjątkowy powód

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?

Odtworzone wideo przedstawiające prezesa stowarzyszenia Andrija Pawełkę w kamizelce kuloodpornej. Na sali obecna była za to rosyjska delegacja. Pawełko przypomniał o piłkarzach poległych w wyniku rosyjskiej napaści na Ukrainę. Mówił o "horrorze wojny", którą trzeba przezwyciężyć. "Jesteśmy przekonani, że możemy odeprzeć agresorów i wygrać" – powiedział.

Na sali kongresowej w Dausze siedziała natomiast rosyjska delegacja, która potwierdziła wniosek Rosji o organizację mistrzostw Europy w 2028 lub 2032 roku.

Zobacz także: Paulo Sousa wyleci z Flamengo?! Szokujące komentarze z Brazylii, nie mają dla niego litości

Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze