Reprezentacja Japonii

i

Autor: AP PHOTO/AIJAZ RAHI Reprezentacja Japonii

pobili nawet grę Polaków

Swoim wyczynem pobili nawet katastrofalnie grającą reprezentację Polski! Te liczby to nie żart, padł niechlubny rekord

2022-12-02 12:42

Po ostatnim meczu reprezentacji Polski z Argentyną, na piłkarzy selekcjonera Czesława Michniewicza spadła ogromna fala krytyki za styl, jaki zaprezentowali Biało-czerwoni. Okazuje się jednak, że grę Polaków pobili Japończycy, grając z Hiszpanią. "Samurajowie" co prawda wygrali 2:1 i awansowali z pierwszego miejsca w grupie, ale tak koszmarnych liczb w jednym meczu nie miał jeszcze nikt w całej historii mistrzostw świata.

Pomimo tego, że reprezentacja Polski po raz pierwszy od 36 lat wyszła z grupy na mistrzostwach świata i powalczy w 1/8 finału z Francją, to na podopiecznych selekcjonera Czesława Michniewicza spadła ogromna fala krytyki. Biało-czerwonym dostało się przede wszystkim za styl gry z Argentyną, a raczej jego brak. Eksperci, w tym Jan Tomaszewski nie gryźli się w język mówiąc, że Polacy się skompromitowali. Okazuje się jednak, że jest reprezentacja, która wyszła w grupy w jeszcze gorszy sposób, ustanawiając nowy, niechlubny rekord.

Nowy rekord na mistrzostwach świata! Tak złych liczb nie wykręcił jeszcze nikt. Awansowali gorzej nawet od Polaków

Po czwartkowych meczach, do grona szczęśliwców, którzy wyszli z grupy dołączyła m.in. Japonia, która niespodziewanie pokonała Hiszpanię 2:1 i tym samym nie tylko zajęła 1. miejsce w grupie E, ale także wyrzuciła Niemców z mundialu. Okazuje się jednak, że "Samurajowie" zapisali się na kartach historii, bo w tak złym stylu jeszcze nikt w historii nie wyszedł z grupy. 

Swoim wyczynem pobili nawet katastrofalnie grającą reprezentację Polski! Te liczby to nie żart, padł niechlubny rekord

Okazuje się bowiem, że Japończycy w meczu z Hiszpanią mieli zaledwie 17,7% posiadania piłki, przede wszystkim broniąc się przed atakami rywali i próbując dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka, co ostatecznie im się udało. Jednocześnie stali się pierwszą reprezentacją, która wygrała mecz mistrzostw świata z tak małym posiadaniem piłki. Dla "Samurajów" z pewnością nie ma to żadnego znaczenia i liczy się tylko to, że wyszli z grupy. 

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Francja w 1/8 finału MŚ w Katarze?
Zawodnicy Gromdy obstawiają wynik meczu Polska - Argentyna
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze