Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Szwedzi wkurzeni po walkowerze dla Polski! Mówią o nierównych zasadach, mocna reakcja

2022-03-08 21:31

Wielka radość wybuchła w Polsce po tym, jak FIFA podjęła decyzję o walkowerze dla Rosji i awansie Biało-czerwonych do finału baraży. Podopieczni Czesława Michniewicza nie będą musieli zagrać z nikim przed decydującym spotkaniem. Szwedom nie podoba się taka, a nie inna reakcja Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Mocno wypowiadał się jeden z działaczy tamtejszego związku futbolu.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wskutek dyskwalifikacji reprezentacji Rosji przyznała Polsce walkower w półfinale baraży o awans do mundialu i zdecydowała, że biało-czerwoni zagrają od razu w finale. Mecz Ukrainy ze Szkocją przełożono z marca na czerwiec. Decyzje światowej centrali to konsekwencja ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę, który trwa od 24 lutego. - FIFA ukarała dziś Rosję walkowerem. I bardzo dobrze! W wyniku wojny na Ukrainie, odpowiedzialność musi ponieść także rosyjski futbol. Zero tolerancji dla kraju, który bestialsko zabija cywilów... A my pokazaliśmy, że piłkarska solidarność ma sens! I dalej wspieramy Ukrainę - czytamy we wpisie prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

Polska w finale baraży. Szwecja reaguje

- Jasno wyraziliśmy swój pogląd na baraże mistrzostw świata. Sportowo najbardziej rozsądnym i sprawiedliwym byłoby wybranie nowego rywala dla Polski w półfinale. Rozumiemy, że to trudna układanka dla FIFA, ale powinny być takie same warunki dla wszystkim zespołów w walce o finał play-offów. Teraz dostaliśmy informację o walkowerze dla Polski i jesteśmy gotowi na rozegranie dwóch meczów. Nawet teraz, jeśli Polska dostanie przewagę w potencjalnym finale - twierdzi Sekretarz Generalny SVFF, Hakan Sjostrand.

Głos w tej sprawie zabrał też selekcjoner Szwedów. - FIFA podjęła w końcu słuszną decyzję w sprawie Rosji, ale niefortunnie jest ona kompletnie niezrozumiała z powodu rywalizacji sportowej. Skupiamy się na przygotowaniach do meczu z Czechami. Chcemy pojechać na mistrzostwa świata i zrobimy wszystko, by to osiągnąc - powiedział Janne Andersson.

Zobacz także: Polscy kibice mają powody do radości! FIFA podjęła decyzję co do meczu Polska - Rosja i układu baraży do mistrzostw świata

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?

Kiedy finał baraży? Kiedy gra Polska o mundial?

Mecz Polska - Rosja w ścieżce B baraży o mistrzostwa świata miał rozegrać się 24 marca. Ostatecznie do meczu nie dojdzie z powodu decyzji FIFA, która ukarała Rosję walkowerem. Biało-czerwoni zagrają finał z lepszym z pary Szwecja - Czechy 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze