Szymon Marciniak, Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Szymon Marciniak i Leo Messi

Finał MŚ już w niedzielę

Szymon Marciniak skomentował swoją nominację na sędziego finału MŚ. Piękne słowa, odniósł się do sytuacji z dzieciństwa

2022-12-16 7:53

Czwartek był bez wątpienia wielkim dniem nie tylko dla Szymona Marciniaka i jego zespołu sędziowskiego, ale i dla całej polskiej piłki. Nasz najlepszy arbiter został bowiem wyznaczony do sędziowania niedzielnego finału mistrzostw świata w Katarze, w którym Argentyna zmierzy się z Francją. 41-latek w rozmowie z TVP Sport opowiedział o swoich odczuciach w całej tej sytuacji, a jego słowa sprawiają, że łezka może zakręcić się w oku.

Znakomity mundial i zasłużona nominacja

Szymon Marciniak i jego zespół na MŚ w Katarze jechali ze sporymi nadziejami, od początku powtarzając, że chcą tam zostać jak najdłużej. Już pierwszy mecz fazy grupowej – pomiędzy Francją a Danią – pokazał, że jest to możliwe. 41-latek sędziował bowiem bezbłędnie, prawidłowo rozstrzygając wszystkie sporne sytuacje w bardzo trudnym do prowadzenia meczu. W nagrodę przyszło mu następnie poprowadzić spotkanie innego z faworytów do końcowego triumfu – Argentyny. Najlepszy polski arbiter był głównym rozjemcą spotkania 1/8 finału, w którym „Albicelestes” mierzyli się z Australią. Choć to starcie było nieco łatwiejsze do prowadzenia, Marciniak ponownie otrzymał bardzo wysokie noty. Już wtedy możliwy wydawał się scenariusz, w którym polski zespół poprowadzi jedno z kluczowych spotkań na mundialu. Przypuszczenia te potwierdziły się w czwartkowe popołudnie, gdy Szymon Marciniak i jego asystenci zostali wyznaczeni do sędziowania niedzielnego finału pomiędzy Argentyną a Francją.

Szymon Marciniak dołączył do elitarnego grona! Zobacz słynnych sędziów MŚ

Marzenie z dzieciństwa

Choć Marciniakowi i jego zespołowi głowę zaprzątają obecnie przygotowania do niedzielnego meczu, polski arbiter znalazł chwilę czasu, aby w rozmowie z TVP Sport opowiedzieć krótko o towarzyszących mu emocjach. - Marzyłem o tym jako mały chłopiec. Kiedy grałem w piłkę, myślałem, że może będę grać tak dobrze, że będę mógł zdobyć mistrzostwo świata. Dzisiaj jestem sędzią i dla arbitra sędziowanie finału mistrzostw świata, jest jak podniesienie go do góry. Oczywiście to podniesienie do góry będzie po bardzo dobrym meczu – przyznał wzruszony. Jakiego spotkania się natomiast spodziewa? - Oczekuję wspaniałego meczu. Argentyna i Francja to dwie wielkie drużyny z niesamowitymi nazwiskami, które w każdej sekundzie mogą zrobić coś niesamowitego. Sędziowaliśmy obu drużynom, one znają nas. To duży kredyt zaufania od zespołów dla nas i postaramy się to wykorzystać. Zrobimy wszystko, żeby o sędziach nie mówiono ani słowa – zakończył.

Szymon Marciniak. Kim jest Polak, który posędziuje mistrzostw świata w Katarze? Sylwetka

Mecz pomiędzy Argentyną a Francją odbędzie się w niedzielę (18.12) o godz. 16:00 polskiego czasu. Dzień wcześniej o tej samej porze rozegrany zostanie natomiast mecz o trzecie miejsce, w którym Chorwacja zmierzy się z Marokiem. Oba te pojedynki będzie można obejrzeć na TVP1 oraz TVP Sport.

Sonda
Czy Szymon Marciniak zasłużył na prowadzenie finału MŚ?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze