Dostanie fortunę za wygraną z Polakami?

Trener Saudyjczyków będzie opływał milionami za pogrążenie Polski? Nie uwierzycie, mógł pracować dla nas!

2022-11-25 22:09

Mecz Arabii Saudyjskiej z Polakami będzie szansą dla drużyny z Azji na to, aby wyjść sensacyjnie z grupy. Trenerem saudyjskiego teamu jest nie kto inny, a Francuz o polskich korzeniach, Hervé Renard. Szkoleniowiec, który podkreślał swego czasu wielkie zainteresowanie pracą dla "Biało-Czerwonych", może zostać ozłocony, jeśli pokona Polaków.

Mecz Polaków z Arabią Saudyjską będzie bardzo ważny zarówno dla nas, jak i dla drużyny z Azji. Dla Saudyjczyków, wygrana z Polakami oznacza awans do kolejnej rundy mistrzostw świata, co byłoby wielką sensacją, a doprowadzić do tego triumfu ma znany w piłkarskim świecie selekcjoner, Hervé Renard. Francuz z polskimi korzeniami podkreślał swego czasu, że byłby zainteresowany pracą dla "Biało-Czerwonych". Czy zostanie ozłocony przez swoich obecnych pracodawców, jeśli uda mu się wyeliminować Polskę?

Trener Saudyjczyków ozłocony za mecz z Polską? Już teraz dostaje prawdziwą fortunę!

Renard jest postacią, która od lat buduje swoją wielką markę w piłkarskim świecie. Znany jest głównie z pracy w federacjach afrykańskich, gdzie święcił wielkie triumfy, jak chociażby z Zambią, z którą wygrał Puchar Narodów Afryki. Trener, co ciekawe, ma polskie korzenie i w mediach podkreślał, że marzy mu się praca z Polakami. 

- mecz z Polską będzie dla mnie szczególny. Moi przodkowie pochodzą z Polski, to będzie szczególne uczucie zagrać z krajem, z którym mam więzy krwi. Kiedyś chciałbym zostać waszym selekcjonerem. To byłoby coś szczególnego. - mówił trener.

Teraz on i jego drużyna staną przed wielką szansą na wielki sukces. Już teraz władze Arabii Saudyjskiej zapowiedziały, że kupią każdemu piłkarzowi, który wygrał z Argentyną nowy, luksusowy samochód. Jaką premię dostanie trener? Tego jeszcze nie wiemy, ale na swoje przychody też nie może narzekać. Obecnie inkasuje on 1,5 miliona dolarów rocznie i jego kontrakt ważny jest do 2027 roku. Poniżej poznasz go bliżej:

Ile razy Polacy stawali na mundialowym podium?

Posłuchaj i przypomnij sobie największe sukcesy Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
REAKCJA polskich dziennikarzy na OBRONĘ KARNEGO przez Szczęsnego. Vlog POLSKA - ARABIA
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze