Arsenal, Mesut Ozil

Autor: archiwum se.pl

Arsenal - Everton 4:1. Kanonierzy w półfinale FA Cup

2014-03-08 16:35

Arsenal pokonał Everton 4:1 w ćwierćfinale tegorocznego Pucharu Anglii. Cały mecz w bramce "Kanonierów" rozegrał Łukasz Fabiański.

Podopieczni Arsene'a Wengera objęli prowadzenie już w 7. minucie, kiedy to do siatki rywali trafił Mesut Ozil.

Niecałe dwa kwadranse później do wyrównania doprowadził Romelu Lukaku, który pokonał Łukasza Fabiańskiego strzałem głową z bliskiej odległości.

Arsenal rozstrzygnął losy rywalizacji dopiero w drugiej połowie. Najpierw w 68. minucie rzut karny na bramkę zamienił Mikel Arteta, a następnie dubletem - w odstępie zaledwie dwóch minut - popisał się Olivier Giroud.

Arsenal - Everton 4:1
Bramki: M. Ozil (7. min.), M. Arteta (68. min.), O. Giroud (83. min., 85. min.) - R. Lukaku (32. min.)

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Sanogo.

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas, Barkley, Pienaar - Lukaku.