Chelsea lepsza od Manchesteru United w hicie Premier League. Zapis relacji NA ŻYWO

2011-03-01 18:34

Od 2002 roku Manchester United nie potrafi wygrać z Chelsea w Londynie. Tradycji stało się za dość we wtorek, gdy w hicie Premier League piłkarze ze stolicy Anglii pokonali rywali 2:1. Bohaterem został Frank Lampard, a "Czerwone Diabły" kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Nemanji Vidicia. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji na żywo.

KONIEC MECZU. CHELSEA POKONUJE MANCHESTER UNITED 2:1

93 min. - druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Vidicia, który tuż przed polem karnym szarpał za koszulkę i powalił na ziemię Ramiresa. To już chyba koniecz meczu dla United...

92 min. - ostry faul Giggsa na Drogbie i żółta kartka dla Walijczyka

91 min. - mecz potrwa jeszcze 4. minuty

90 min. - kolejna nieudana akcja Manchesteru. Fabio podał do Fletchera, jednak niecelnie

87 min. - Brazylijczyk Fabio wpada w pole karne, jednak piłka odskakuje mu i kończy w rękach Cecha

85 min. - dośrodkowanie Giggsa pewnie wyłapuje Cech

83 min. - Chelsea w natarciu. Ramires płasko w pole karne do Essiena, ten jednak nie zdołał oddać strzału. Nastepnie dośrodkowanie Cole'a łapie Van der Sar

82 min. - mocne uderzenie Żirkowa, który uderza piłkę w powietrzu! Ta obija się od Vidicia, a potem od słupka!

81 min. - zmiany w obu drużynach. Fabio da Silva melduje się na polu gry w barwach Manchesteru i zmienia Evrę. David Luiz z Chelsea, posiadający już żółtą kartkę, schodzi, a w jego miejsce pojawia się Bosingwa

79 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Chelsea prowadzi 2:1. Frank Lampard pewnie wykorzystuje rzut karny. Strzela mocno, w środek bramki, pod poprzeczkę i Van der Sar jest bez szans.

79 min. - karny! Żirkow wykorzystuje to, że Smalling wystawił nogę w polu karnym, przewrócił się o nią, wpadł na rywala i padł w polu karnym. Sędzia wskazuje "na wapno"!

78 min. - dośrodkowanie Evry, które jednak z łatwością łapie Cech

76 min. - Drogba próbuje lobem przerzucić Van der Sara, ale posyła piłkę wysoko nad bramką. Wcześniej David Luiz powinien obejrzeć kartkę za fual na Rooney'u przed polem karnym

74 min. - Essien przerwaca szarżującego Evrę i ogląda żółtą kartkę

74 min. - mocny strzał Drogby z rzutu wolnego, który jednak o dobre półtora metra mija bramkę United

70 min. - podwójna zmiana w zespole Manchesteru. Wchodzą Giggs i Berbatow, schodzą Scholes i Hernandez. Zmiana również w Chelsea. Żirkow zmienia Maloude

68 min. - podanie Drogby do Torresa, Hiszpan jednak na minimalnym spalonym. Chelsea jednak wyraźnie złapała wiatr w żagle

67 min. - szybkie akcje z jednej i z drugiej strony, żadna z drużyn nie potrafi jednak skończych swoich ataków strzałem. Mecz mimo prawie 70. minuty nadal toczony jest w dobrym, szybkim tempie

64 min. - Rooney wpada w pole karne, uderza z bardzo ostrego kąta, jednak piłka przelatuje wzdłuż bramki Cecha i wychodzi poza linię końcową

63 min. - piłka po strzale Rooney'a ląduje w siatce, ale Anglik był na widocznym spalonym

63 min. - uderzenie Torresa, jednak strzał z ostrego kąta przelatuje wysoko nad poprzeczką

61 min. - Anelka schodzi z boiska, w jego miejsce na placu gry pojawia się Didier Drogba

61 min. - David Luiz kopie bez piłki Rooney'a i słusznie ogląda żółtą kartkę

60 min. - gra toczy się w środku pola, zanosi się na zmiany w obu drużynach, rozgrzewkę skończył m.in. Drogba

56 min. - utykający Evra prawdopodbnie zostanie zmieniony. Francuz, który nie upilnował w poprzedniej akcji strzelca bramki, wraca jednak póki co do gry

54 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Remis 1:1. Błąd obrony United, która patrzyła jak Ivanović dośrodkowuje do drugiego obrońy, stojącego w polu karnym Davida Luiza. Ten strzela mocno z piątego metra i posyła piłkę do bramki obok zdezorientowanego Van der Sara.

52 min. - Rooney próbuje podkręconego uderzenia, jednak piłka wychodzi poza linię końcową boiska

50 min. - Lampard z wolnego, ale słabo i wprost w bramkarza

48 min. - Van der Sar łapie piłkę do słabym dośrodkowaniu Cole'a

46 min. - druga odsłona meczu na Stamford Bride. Tym razem rozpoczynają gospodarze

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MANCHESTER PROWADZI 1:0 PO BRAMCE WAYNE'A ROONEY'A. ZAPRASZAMY PO PRZERWIE

46 min. - z wolnego nieoczekiwanie strzela Cole, ale lekkie uderzenie przelatuje nad poprzeczką. Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy

45 min. - żółta kartka dla Vidicia. Serb faulował tuż przed polem karnym Essiena

43 min. - bardzo niecelne dośrodkowanie Essiena

42 min. - strzał Maloudy, Francuz jednak pośliznął się i piłkę bez problemu łapie holenderski bramkarz United

40 min. - ależ zamieszany w polu bramkowym Manchesteru. Z wolnego uderza Lampard, piłkę przed siebie wybija Van der Sar. Ta następnie odbija się od Ivanovicia, a to przypadkowe uderzenie z linii bramkowej wybija Vidić!

39 min. - idiotyczny faul Evry na Torresie, Francuz zastawił drogę Hiszpanowi, więc nie mógł spodziewać się niczego innego jak rzutu wolnego dla rywali

37 min. - wolny, uderzenie Rooney'a głową, jednak niecelne i zbyt słabe, by Cech nie załapał piłki

37 min. - wolny dla Manchesteru, Terry faulował Hernandeza przed polem karnym

35 min. - Malouda próbował dośrodkowania, jednak okazało się ono niecelne

34 min. - okres gry w środku pola, bez przewagi dla żadnej ze stron

32 min. - Torres dośrodkowuje w pole karne, ale piłka nie dociera do żadnego z jego kolegów i pada łupem Fletchera

30 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! United prowadzi 1:0! Wspaniałe uderzenie Rooneya z krótki róg bramki Cecha, który mimo starań nie zdołał złapać futbolówki. Piekielnie mocne uderzenie, które przynosi drużynie Alexa Fergusona prowadzenie!

29 min. - dwa dośrodkowania Manchesteru, najpierw z prawej, potem z lewej strony. Po żadnym z nich jednak goście nie stworzyli zagrożenia

27 min. - na boisku leży David Luiz, który dostał piłką w... czułe miejsce po strzale Evry

26 min. - kolejne dośrodkowanie, tym razem z gry, ląduje w rękach bramkarza Chelsea

25 min. - Manchester długo rozgrywa piłkę pod polem karnym, a wszystko kończy się rzutem rożnym. Dośrodkowanie Naniego wyłapuje jednak Cech

22 min. - goście są częściej przy piłce (58% posiadania dla Manchesteru), ale niewiele z tego wynika

20 min. - Torres próbował dwóch ładnych zwodów, pierwszy udał się, przy drugi Hiszpan stracił piłkę. Mogło być ładnie

19 min. - faul Naniego pod polem karnym rywali. Manchester póki co nie ma pomysłu, jak przebić się w "szesnastkę" rywali, podobnie zresztą Chelsea

15 min. - ładna akcja Manchesteru, Hernandez do Every, następnie Francuz posyła płaską piłkę wzdłuż linii bramkowej, ale nie dobiega do niej Rooney

13min. - Carrik faulowany ostro przez Ramiresa, który ogląda za swoje zagranie żółtą kartkę

12 min. - Malouda do Essiena, ten strzela, a piłka uderza w jednego z obrońcow i mamy róg dla Chelsea. Po dośrodkowaniu Terry strzela bardzo niecelnie głową

11 min. - na spalonym Hernandez

10 min. - Manchester konstruuje atak, jednak nie może nawet przebić się pod pole karne rywali

9 min. - Carrick faulowany przez Cole'a, sędzia jednak puszcze grę i mamy aut dla Chelsea

7 min. - niecelne dośrodkowanie Torresa, z którym radzi sobie obrona United

5 min. - strzał Chelsea, konkretnie Maloudy, ale pewnie broni Van der Sar. Lekkie uderzenie i wprost w bramkarza

4 min. - Evra faulowany w środku boiska, następnie niecelnego dośrodkowania próbował Hernandez

2 min. - takiego samego zadania próbował Nani, ale piłka ląduje w rękach Cecha

2 min. - Torres starał się płasko podać w pole karne, ale piłkę przecina Vidić

1 min. - rozpoczynają goście, a konkretnie Rooney

PIERWSZA POŁOWA

"The Blues" i "Czerwone Diabły" ją już na boisku Stamford Bridge. Kapitanami zespołów są John Terry (Chelsea) i Nemanja Vidić (United). Dzisiejszy mecz prowadzi arbitrer Martin Atkinson.

Oto składy obu drużyn:

Chelsea: Cech - Ivanović, Terry, David Luiz, A. Cole  - Malouda, Lampard, Ramires, Essien - Anelka, Torres

Manchester United: Van der Sar - Evra, Smalling, Vidić, O'Shea - Fletcher, Carrick, Scholes - Nanie, Rooney, Hernandez

Na ławce "Czerwonych Diabłów" siedzi Tomasz Kuszczak.