Autor: EASTNEWS

Wygrali baraż

Drużyna Polaka w Premier League! Nie było mocnych na „Świętych”, wracają do elity po roku [WIDEO]

2024-05-26 21:56

Kolejny Polak zagra w nowym sezonie w Premier League. Southampton z Janem Bednarkiem w składzie wygrało w barażu z Leeds 1:0. To powrót „Świętych” i reprezentanta Polski do elity po rocznej przerwie.

W finale baraży Southampton zagrało z Leeds na stadionie Wembley w obecności ponad 85 tys. widzów. Po rundzie zasadniczej wyżej w tabeli było Leeds, ale dzisiejszy mecz nie miał faworyta, co potwierdziło się na boisku. Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie „Świętych” i był silnym punktem defensywy. Na początku meczu przeważały „Pawie” i były bliższe zdobycia gola. Jednak drużyna niemieckiego trenera Daniela Farkego nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji, a zespół Bednarka wykorzystał taką w 24. min, gdy po podaniu Williama Smallbone’a gola strzelił Adam Armstrong.

Ależ forma reprezentanta Polski, jego drużyna awansowała do europejskich pucharów! Oby tak strzelał na EURO[WIDEO]

Później piłkarze obu drużyn mieli po kilka szans do zmiany wyniku. Najlepszą miał napastnik Leeds Daniel James, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Bednarek rozegrał cały mecz, a portal "Flashscore" ocenił jego występ na 7.1 pkt. Southampton powraca do Premier League po rocznej przerwie. Grono beniaminków najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii uzupełniły Leicester City, które wygrało rozgrywki Championship, oraz drugie w tabeli Ipswich Town.

Szykuje się wielki powrót do reprezentacji Polski, ten napastnik pojedzie na EURO. Dziennikarz jest o tym przekonany