Premier League: Manchester – Chelsea 2:1. Diabły o krok od mistrzostwa Anglii

2011-05-08 21:04

W hitowym meczu Premier League Manchester United pokonał 2:1 Chelsea. Gole dla drużyny Alexa Fergusona strzelali Javier Hernandez, który trafił już w 30. sekundzie meczu i Nemanja Vidić. Dla Chelsea – Frank Lampard. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

Trzy punkty w bardzo ważnym starciu z Chelsea oznaczają, że Manchester jest już tylko o krok od mistrzowskiego tytułu. Wystarczy, że „Czerwone Diabły” zdobędą punkt w dwóch ostatnich meczach: z Blackburn na wyjeździe i z Blackpool u siebie.

KONIEC MECZU

94 min. - koniecz meczu. Manchester wygrywa 2:1!

90 min. - Howard Webb decyduje, że na Old Trafford pogramy jeszcze 4 minuty

90 min. - Carrick pada po wślizgu Drogby, a napastnik Chelsea ogląda po tym zagraniu żółtą kartkę

88 min. - zmiana w United. Z boiska schodzi kuśtykając Fabio, zastępuje go Chris Smalling

87 min. - Hernandez zmarnował wyśmienitą okazję! Dostał świetne dośrodkowanie od Valencii, ale uderzył tuż nad poprzeczką!

86 min. - żółtą kartkę  obejrzał tym razem Ramires

83 min. - Ryan Giggs ogląda żółą kartkę za przedłużanie gry

82 min. - uderzenie Rooney'a minimalnie mija słupek bramki Chelsea!

79 min. - obrońcy uratowali Manchester przed stratą gola! Uderzeniem z bliskiej odległości popisał się Fernando Torres, ale piłka odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy!

78 min. - Evans znokautowany piłką leży na boisku

75 min. - przed nami ostatni kwadrans tego starcia. Jeśli chodzi o posiadanie piłki, 42% czasu przy niej jest Manchesteru, 58% - Chelsea

70 min. - ależ akcja Manchesteru! Hernandez wpadł w pole karne, podał płasko do Rooney'a. Ten strzelił przerwacając się, miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale Alex jakimś cudem zdołał wybić piłkę!

69 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Chelsea nie składa broni! Frank Lampard strzelił nie do obrony z pięciu metrów i Manchester prowadzi już tylko 2:1!

66 min. - dośrodkowanie Ramiresa, ale Van der Sar nie ma problemów ze złapaniem piłki

65 min. - Valencia pada w polu karnym,  a nogę podstawił mu John Terry. Mógł być karny dla Manchesteru!

62 min. - ostatnia zmiana w Chelsea. Fernando Torres pojawia się na boisku w miejsce Salomona Kalou

55 min. - Drogba złapany na spalonym

52 min. - pownien być karny dla United! Valencia dośrodkowywał, a piłka trafiła w rękę Franka Lamparda. Anglik nie odsuwał ręki, zmienił tor lotu piłki, więc gospodarzom należała się "jedenastka"!

50 min. - wolny dla Chelsea, wykonywany przez Essiena, jednak nic groźnego z niego nie wynikło

46 min. - zmiany w obu zespołach. W Chelsea wchodzą Alex i Ramires, schodzą Obi Mikel i David Luiz. W Manchesterze Evans zmienia Johna O'Shea

DRUGA POŁOWA

TRWA PRZERWA. PÓKI CO MANCHESTER UNITED PROWADZI PO GOLACH HERNANDEZA I VIDICIA 2:0

45 min. - koniec pierwszej połowy

45 min. - pierwsza połowa została przedłużona o 3 minuty

40 min. - Wayne Rooney został nadepnięty przez Ivanovicia. Sędzia Howard Webb nie zdecydował się pokazać jednak kartki Serbowi, który już na koncie żółty kartonik

39 min. - Rooney'a ogląda żółtą kartkę

38 min. - obrońcy United ubiegają w walce o piłkę Drogbę

34 min. - strzela Mikel, jednak uderzenie odbija się od Vidicia

31 min. - znów w głownej roli Van der Sar, który tym razem broni dość trudne uderzenie Lamparda z rzutu wolnego

29 min. - strzela David Luiz, ale obrońca Chelsea uderza tak, że piłka wpada wprost w ręce Van der Sara

25 min. - zamieszanie w polu karnym United, strzał i Van der Sar z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką

24 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Czerwonych Diabłów!! Dośrodkowanie Giggsa wykorzystał kapitan United - Nemanja Vidić, który wpakował piłkę do bramki głową!!

23 min. - po wolnym piłka trafiła do Fabio, jednak jego dośrodkowanie było niecelne

22 min. - Ivanović zablokował drogę Rooney'a. Wolny dla United

20 min. - znów strzela Kalou, znów jednak piłkę łapie Holender. Uderzenie było stanowczo za słabe, gdy zaskoczyć bramkarza MU

19 min. - groźnie uderza Kalou! Strzał napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej broni jednak Edwin van der Sar

18 min. - teraz dłużej przy piłce utrzymują się gracze Chelsea, co spotyka się z gwizdami kibiców na Old Trafford

15 min. - cudowna kontra Manchesteru!! Gospodarze wymienili około 6 podań, a przed polem karnym piłka trafiła do Rooney'a, który huknął mocno obok słupka!

13 min. - żółta kartka dla Ivanovicia z Chelsea

11 min. - mogło być 2:0! Hernandez nabiegał na świetne podanie, chciał strzelić z pierwszej piłki z około trzech metrów, ale nie trafił w piłkę!

9 min. - strzela Drogba. Jednak z bardzo daleka i bardzo niecelnie

8 min. - piekielnie mocne uderzenie Rooney'a! Piękną interwencją popisał się jednak Petr Cech

7 min. - tym razem faul pod polem karnym Manchesteru. Drogba przewraca Carricka

6 min. - Rooney pada w starciu z Ivanoviciem przed polem karnym, ale Serb czysto odebrał piłkę Anglikowi

5 min. - Chelsea wygąda na oszołomioną tak szybkim prowadzeniem gospodarzy

1 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Niesamowity początek Manchesteru! Hernandez znajduje się sam na sam z Cechem i nie ma problemów z pokonaniem bramkarza gości!! United prowadzi 1:0!

1 min. - początek meczu