Juan Mata, Manchester United

Autor: East News Juan Mata w barwach Manchesteru United.

Manchester United wygrał na Anfield Road. Gerrard wyleciał z boiska po 40 sekundach!

2015-03-22 17:44

To był mecz! W spotkaniu Liverpool - Manchester United było wszystko, czego oczekiwaliśmy po hicie Premier League: piękne gole, czerwona kartka, rzut karny, a przede wszystkim mnóstwo walki i emocji. Ostatecznie górą okazali się goście z Manchesteru, którzy wygrali na Anfield Road 2:1 i zwiększyli w tabeli przewagę nad Liverpoolem do pięciu punktów!

Chyba nie skłamiemy mówiąc, że pierwsza połowa była nieco rozczarowująca. Ledwie dwie dogodne sytuacja do zdobycia gola po obu stronach - z czego jedna z nich zakończona trafieniem - to zdecydowanie za mało jak na hit Premier League. Ale taki a nie inny obraz gry był podyktowany tym, jaką taktykę na mecz ustalił Louis van Gaal. Manchester postawił na obronę dostępu do własnej bramki, a strzelona przez Juana Matę bramka była zwieńczeniem dobrego występu "Czerwonych Diabłów" w pierwszej połowie.

Louis van Gaal wie, kiedy skończy: Jestem już stary [WIDEO]

Druga zaczęła się jednak od bardzo mocnego uderzenia. W przerwie Adama Lallanę zmienił witany owacją na stojąco Steven Gerrard, ale na placu gry wytrzymał zaledwie kilkadziesiąt sekund. Za brutalny atak na rywala otrzymał czerwoną kartkę i nawet nie protestując powędrował do szatni. To zachęciło do ataków gości, którzy kilkanaście minut później trafili na 2:0. Autorem tego pięknego trafienia nożycami był ponownie najlepszy piłkarz tego spotkania - Mata.

Liverpool się nie poddał i za sprawą Daniela Sturridge'a zdobył bramkę kontaktową, ale na świetnie zorganizowany tego dnia Manchester to było za mało. Brendan Rodgers nie bardzo miał też kim straszyć z ławki rezerwowych, bo nie można powiedzieć, by goście odczuwali specjalny respekt przed wprowadzonym w drugiej połowie Mario Balotellim. W końcówce wynik mógł jeszcze podwyższyć Wayne Rooney, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie więc "Czerwone Diabły" wygrały 2:1 i w tabeli zwiększyły przewagę nad Liverpoolem do pięciu punktów.

Liverpoool - Manchester United 1:2

Bramki: Sturridge 69 - Mata 14, 59

Liverpool: Simon Mignolet - Emre Can, Martin Skrtel, Mamadou Sakho - Raheem Sterling, Jordan Henderson, Joe Allen, Alberto Moreno (66. Mario Balotelli) - Adam Lallana (46. Steven Gerrard), Philippe Coutinho - Daniel Sturridge

Manchester United: David De Gea - Antonio Valencia, Phil Jones, Chris Smalling, Daley Blind (94. Marcos Rojo) - Ashley Young (55. Angel Di Maria), Ander Herrera (83. Radamel Falcao), Marouane Fellaini, Michael Carrick, Juan Mata - Wayne Rooney

Żółte kartki: Allen - Jones, Herrera

Czerwone kartki: Gerrard

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail