Chelsea - Manchester United

Autor: East News Chelsea - Manchester United

Chelsea rzutem na taśmę uratowała remis w hicie z Manchesterem. Wielkie emocje w Londynie

2018-10-20 15:38

W pierwszej połowie Chelsea zdecydowanie dominowała nad Manchesterem United w hicie Premier League, ale goście odgryźli się po przerwie. Strzelili dwa gole i gdy wydawało się, że do domu wrócą z kompletem punktów, bramkę na wagę remisu zdobył rezerwowy Ross Barkley. Na Stamford Bridge nie brakowało emocji - nie tylko na boisku, ale też za linią boczną, gdzie wywiązała się spora awantura.

W Manchesterze przed hitem z Chelsea było nerwowo. Jose Mourinho nie mógł sobie pozwolić na kolejną wpadkę, bo jego posada na stanowisku trenera United od kilku tygodni jest zagrożona. Ale pierwsza połowa meczu na Stamford Bridge nie zwiastowała dla "Czerwonych Diabłów" niczego dobego. Gospodarze za sprawą Antonio Rudigera trafili do siatki Davida De Gei i prowadzili, a na dodatek całkowicie zdominowali przyjezdnych. I gdy sędzia dał sygnał na przerwę wydawało się, że podopieczni portugalskiego szkoleniowca nie mają dziś jakichkolwiek argumentów, by powalczyć o zwycięstwo.

Ale w drugiej połowie wszystko zmieniło się jak w kalejdoskopie. Bohaterem Manchesteru został Anthony Martial, który dziesięć minut po wznowieniu gry trafił na 1:1, a później wykończył świetną kontrę. United - choć nie do końca zasługiwali - prowadzili 2:1 i tym razem to Chelsea musiała rzucić się do odrabiania strat.

I zrobiła to skutecznie. Sędzia Mike Dean doliczył aż sześć minut do podstawowego czasu gry, a w ostatniej z nich gola na wagę remisu zdobył rezerwowy Ross Barkley. Niestety sporo emocji - i to tych niezdrowych - było też poza boiskiem. Po bramce wyrównującej przy linii bocznej rozpętała się awantura z udziałem Jose Mourinho, który został sprowokowany przez jednego z asystentów Maurizio Sarriego i ruszył sam wymierzyć sprawiedliwość. Na szczęście sytuację udało się uspokoić, kolejne gole już nie padły, a klasyk Premier League zakończył się remisem 2:2.

CHELSEA - MANCHESTER UNITED 2:2 (1:0)

Bramki: Antonio Rudiger 21, Ross Barkley 96 - Anthony Martial 55, 73

Żółte kartki: Antonio Rudiger, Eden Hazard - Nemanja Matić, Ashley Young, Juan Mata, Alexis Sanchez, Andreas Pereira

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Rudiger, Luiz, Alonso - Jorginho, Kante, Kovacić (69. Barkley) - Willian (73. Pedro), Morata (79. Giroud), Hazard

Manchester: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić, Pogba - Rashford (85. Sanchez), Mata (75. Herrera), Martial (84. Pereira) - Lukaku