Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Szok!

Barcelono, co ty robisz?! Piłkarze Xaviego na deskach w starciu z Gironą, 10 minut grozy! [WIDEO]

2024-05-04 20:35

FC Barcelona po raz kolejny funduje swoim kibicom rollercoaster. Podopieczni Xaviego Hernandeza prowadzili już z Gironą 2:1, by w drugiej połowie stracić trzy gole w ciągu dziesięciu minut i przegrywać 2:4! Tak też spotkanie się zakończyło. Girona przeskoczyła Barcelonę w tabeli LaLiga, jest już na 2. miejscu. Oto podsumowanie meczu.

Girona rozbija Barcelonę w 10 minut! Sensacyjne 4:2 w Gironie

Zaczęło się od mocnego uderzenia, bo Andreas Christensen, już w 3. minucie spotkania strzelił gola na 1:0. To jednak nie koniec strzelania! Chwilę po wznowieniu gry akcja przeniosła się na połowę Barcelony, a w zasadzie w jej pole karne. Tam zimną krew zachował Dovbyk, który przytomnie wykorzystał podanie od Martina. Po zaledwie 4. minutach mieliśmy już remis 1:1! W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Robert Lewandowski doskonale wykorzystał rzut karny i Barcelona prowadziła 2:1. To był 17 gol Roberta Lewandowskiego w tym sezonie LaLiga.

Kiedy wydawało się, że w drugiej połowie Barcelona będzie chciała podwyższyć prowadzenie, zaczęła tracić gola za golem! Girona w ciągu 10 minut trzy razy trafiła do siatki i na kilka minut przed końcem prowadziła 4:2. Robert Lewandowski opuścił boisko w 79. minucie. Spotkanie zakończyło się takim wynikiem, a Girona jest już bliżej wicemistrzostwa Hiszpanii, niż Barcelona.

Jakub Kwiatkowski: Szpakowski będzie komentował tak długo, jak będzie chciał

QUIZ. Czy naprawdę wiesz wszystko o rodzinie Lewandowskich? W tym quizie schody zaczynają się od 7 pytania!