Cristiano Ronaldo

Autor: East News Cristiano Ronaldo

La Liga: Real - Las Palmas 3:1. Królewscy przespacerowali się po Bernabeu [WIDEO]

2015-10-31 19:09

Machina Rafaela Beniteza wciąż niepokonana! Real Madryt w sobotnie popołudnie pokonał Las Palmas 3:1 i utrzymał pozycję lidera Primera Division. Zawodnikom Królewskich nie przeszkodziły ani kontuzje największych gwiazd, ani uraz Keylora Navasa, ani też rywal, który przyjechał na Santiago Bernabeu po jak najniższy wymiar kary.

Real nie zagrał porywająco. Nie musiał. Podopieczni Rafaela Beniteza znowu wyszli w eksprymentalnym zestawieniu, ale już po 4. minutach wyszli na prowadzenie. Pierwsza ofensywna akcja. Cristiano Ronaldo wyciągnął stoperów gości, Casemiro niedokładnie zagrał do Portugalczyka, wyszło z tego koncertowe zagranie do wbiegającego Isco, a ten plasowanym uderzeniem, tuż przy słupku, pokonał Javiego Varasa.

Benitez spokojny o wynik mógł już kilka minut później. Grający kolejny fenomenalny mecz Marcelo - jeśli on nie jest najlepszym lewym defensorem świata, to takowego po prostu nie ma - spojrzał w pole karne, dostrzegł Cristiano Ronaldo, zacentrował na wolne pole, a Portugalczyk efektownym szczupakiem trafił w tym sezonie po raz ósmy w lidze i trzynasty we wszystkich rozgrywkach.

Rytmu ekipy "Królewskich" nie rozbił nawet kontaktowy gol dla Las Palmas. Nie, odpowiedź przyszła bowiem natychmiastowo. O swoim talencie przypomniał sobie Jese Rodriguez - ciekawe co pomyśleli sobie w tym momencie Gareth Bale i Karim Benzema - przyjął piłkę w polu karnym, z łatwością minął rywala i posłał futbolówkę przy długim słupku bramki Varasa. Po tym ciosie Las Palmas podnieść się już nie mogło.

Wiedział o tym Benitez, który po przerwie dał odpocząć nawet Luce Modriciowi. Celem nadrzędnym wicemistrzów Hiszpanii jest bowiem obecnie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. A to osiągnąć można tylko w przyszłym tygodniu na Santiago Bernabeu. Pokonując Paris Saint-Germain. Pomóc w tym mają ponoć piłkarze do tej pory kontuzjowani. Może Gareth Bale, być może James Rodriguez i bardzo prawdopodobne, że Sergio Ramos.

Chelsea - Liverpool 1:3! Klopp przyleciał na Wyspy Brytyjskie i pożegnał Jose Mourinho?

Real Madrid - UD Las Palmas 3:1 (3:1)
Bramki: Isco 4 Cristiano Ronaldo 14, Jesé 43 - Hernán 38