Autor: AP Photo Robert Lewandowski bohaterem Barcelony z Valencią!

Rekord Lewandowskiego

Niesamowite osiągnięcie Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji Polski pobił rekord legendarnego piłkarza

2024-08-18 16:18

Barcelona rozpoczęła walkę o mistrzostwo Hiszpanii, a w pierwszym spotkaniu podopieczni Hansiego Flicka zdobyli komplet punktów. Bohaterem "Blaugrany" został Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a dzięki temu pobił rekord legendarnego piłkarza - Johana Cruyffa.

Barcelona z powodzeniem rozpoczęła walkę o mistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2024/2025. Początek spotkania podopiecznych Hansiego Flicka z Valencią nie zachwycał, ponieważ brakowało kluczowych strzałów, które mogły otworzyć wynik spotkania. Ta sztuka udała się dopiero w 44. minucie, a na listę strzelców wpisał się piłkarzy gospodarzy Hugo Duro. Wszyscy myśleli już, że to Valencia zejdzie na przerwę z przewagę, jednak w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Robert Lewandowski znalazł sposób na pokonanie Giorgio Mamardashviliego.

W drugiej części spotkania kapitan reprezentacji Polski ponownie zdobył bramkę, tym razem wykorzystał rzut karny, który podyktował sędzia Jose Sanchez po przekroczeniu przepisów przez Cristhiana Mosquera.

Robert Lewandowski lepszy od Johana Cruyffa! Kapitan reprezentacji Polski dokonał tego w pierwszym meczu sezonu

Lewandowski dzięki trafieniom, które zanotował w meczu z Valencią wyprzedził Johana Cruyffa względem liczby goli strzelonych w Barcelonie. 35-latek aktualnie zajmuje 42. miejsce w tym rankingu.

Następne spotkanie "Blaugrana" w rozgrywkach ligi hiszpańskiej rozegra 24 sierpnia o godzinie 19:00. Rywalem podopiecznych Flicka będzie zespół Athletico Bilbao.