Robert Lewandowski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Robert Lewandowski

Tyle FC Barcelona chce wydać na transfery. Potężna kwota w grze, Robert Lewandowski czeka

2022-07-02 16:02

W Bayernie Monachium wszyscy są przekonani, że 12 lipca Robert Lewandowski wróci do treningów z drużyną. Reprezentant Polski ma jednak inny plan na okres przygotowawczy i od dawna mówi wprost, że jego przygoda w Niemczech dobiegła końca. Nowym przystankiem „Lewego” ma być FC Barcelona. Ta wciąż zbiera pieniądze na letnie transfery. Wiele wskazuje na to, że „Blaugrana” może odłożyć na bok finansowe zmartwienia. Dziennik „Marca” poinformował nawet, ile dokładnie chcą wydać latem Katalończycy.

Na Camp Nou, a od 1 lipca Spotify Camp Nou, wszyscy czekają na potężny zastrzyk gotówki. Oczekuje się, że na klubowe konto wpłynie 400 mln euro za sprzedaż 15 proc. praw telewizyjnych. Do finalizacji całej transakcji ma dojść jeszcze przed lipcowym wylotem drużyny na tournée po Stanach Zjednoczonych. Przedstawiciele „Dumy Katalonii” zapowiadają, że w tym momencie chcą uniknąć kolejnych sprzedaży. Mówiło się, że władze Barcy są skłonne oddać 49,9 proc. akcji Barca Licensing & Merchandising za – ponoć – 275 mln euro.

Kompromitacja Legii w przedsezonowym sparingu. Przegrali z drugoligowcem, trzecia porażka w czwartym sparingu

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony

Klub ma sprzedać prawa telewizyjne na kolejne 25 lat i to ma wystarczyć. Dziennikarze dziennika „Marca”, zawsze będący blisko „Dumy Katalonii”, dotarli do kwoty, jaką klub chce wydać latem na transfery. Oczywiście tym priorytetowym ma być Robert Lewandowski. Sprowadzenie kapitana reprezentacji Polski nie jest takie proste. Bayern odrzucił już trzy propozycje katalońskiego klubu, ostatnia opiewała na 40 mln euro plus kolejne pięć w bonusach. Możliwe, że działacze FCB podwyższą ofertę, bo na transfery chcą wydać latem 200 mln euro.

Rozczulające zdjęcie Lewandowskich podbija internet! O takiej chwili marzy każda kobieta, romantyzm aż bije po oczach

Barcelona planuje też dojść do porozumienia z Ousmane Dembele, któremu kilka dni skończył się kontrakt. Według informacji „Sportu” – Francuz miałby podpisać umowę, która gwarantowałaby mu 6,6 mln euro rocznie. Skrzydłowy musiałby się więc pogodzić z 40-procentową obniżką apanaży. Poprzedni kontrakt gwarantował mu 11 mln euro za sezon. Od kilku tygodni mówi się, że na obniżkę zarobków, względem tych w Monachium, musiałby się pogodzić Lewandowski. 33-letni napastnik miałby zarabiać 15 mln euro rocznie.

Tak Hiszpanie naprawdę widzą Roberta Lewandowskiego! Prawdziwa kompromitacja, ciężko to nawet skomentować

Sonda
Gdzie będzie grał Robert Lewandowski w przyszłym sezonie?
Najnowsze