Adam Nawałka

i

Autor: fot. Przemysław Szyszka/Super Express Adam Nawałka zastąpi Paulo Sousę?

Adam Nawałka rozzłościł Cezarego Kuleszę? Poszło o stanowisko selekcjonera reprezentacji, sensacyjne kulisy

2022-01-08 10:58

Piłkarska reprezentacja Polski już 24 marca rozpocznie barażowy mecz o mistrzostwa świata w Katarze. Do starcia z Rosją zostały nieco ponad 2 miesiące, ale Biało-Czerwoni są na ten moment bez trenera. Paulo Sousa zdezerterował, a PZPN stara się wybrać najlepszego kandydata. Jednym z najpoważniejszych rozpatrywanych szkoleniowców jest Adam Nawałka, o którym jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Pewna informacja miała wywołać złość Cezarego Kuleszy!

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia całą Polską wstrząsnęła informacja o oficjalnej prośbie Paulo Sousy, by rozwiązać jego kontrakt. Wcześniej brazylijskie media informowały o jego rozmowach z tamtejszymi klubami, jednak w naszym kraju Portugalczyk dementował te doniesienia. Zapewniał o pełnym skupieniu na meczu z Rosją, ale 26 grudnia zdjął maskę. Zadzwonił do prezesa PZPN, by przedterminowo rozstać się z polską kadrą i objąć Flamengo. Ostatecznie porozumienie osiągnięto trzy dni później, a związek rozpoczął poszukiwania jego następcy. Niemal od początku najgłośniej mówiło się o Adamie Nawałce, który miał wygrać rywalizację z m.in. Czesławem Michniewiczem.

Lewandowski szczerze o odejściu Sousy. Nie owijał w bawełnę, przytoczył istotne powiedzenie

W galerii poniżej zobaczysz memy związane z nagłym odejściem Paulo Sousy:

Nawałka zdenerwował Kuleszę?

Jednakże Cezary Kulesza postanowił podejść do ogromnego zamieszania na spokojnie i dał sobie czas na wybór selekcjonera do 19 stycznia. Taka decyzja spowodowała, że na jego biurko trafiły oferty zagranicznych trenerów, którzy chętnie objęliby Biało-Czerwonych. Wśród nich są m.in. Fabio Cannavaro i Andrea Pirlo, a prezes PZPN oficjalnie poinformował o odrzuceniu kandydatury m.in. Avrama Granta. Pozycja Nawałki w dalszym ciągu wydaje się silna, jednak zainteresowanie obcokrajowców wprowadziło sporo niepewności.

To będzie selekcjoner reprezentacji Polski? Tak trener Jan Urban zareagował na doniesienia

W ostatnich dniach w mediach pojawiła się sensacyjna wiadomość o zainteresowaniu Nawałką ze strony… reprezentacji Kosowa. Te doniesienia miały rozwścieczyć Kuleszę, o czym poinformował „Przegląd Sportowy”. Według jego ustaleń w siedzibie PZPN zrobiło się gorąco ze złości. 59-letni prezes związku miał zinterpretować informację dziennika „Koha Ditore” jako próbę umocnienia przez Nawałkę pozycji w negocjacjach. Z takimi działaniami miał już do czynienia jako prezes Jagiellonii i w pewnym sensie miał się zawieść na byłym selekcjonerze. Mimo to, dalej jest on rozpatrywany jako ewentualny następca Sousy.

Sonda
Kto powinien zastąpić Paulo Sousę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze