Andrzej Duda odznaczy kolejnego polskiego piłkarza. Ważny order dla Kuby Błaszczykowskiego

2021-06-15 12:30
Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski
Autor: CyfraSport Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski

Jakub Błaszczykowski to jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Kapitan Wisły Kraków dostarczył kibicom wielu wzruszeń, strzelił wiele pięknych goli. Teraz były kapitan drużyny narodowej zostanie doceniony za wybitne osiągnięcia sportowe. To kolejny polski piłkarz uhonorowany w ten sposób za dokonania w futbolu.

W reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski wystąpił w 120 spotkaniach, w których zdobył 21 bramek. Był kapitanem Biało-czerwonych w latach 2010-14. Z kadrą zagrał na trzech turniejach. Dwa razy na mistrzostwach Europy w 2012 i 2016 roku oraz na mistrzostwach świata w 2018 roku. Teraz za sportowy dorobek będzie wyróżniony. Jak podał portal WP Sportowe Fakty otrzyma od prezydenta Andrzeja Dudy Order Odrodzenia Polski. Uroczystość ma się odbyć według doniesień serwisu 16 czerwca. W tym roku uhonorowany został już Robert Lewandowski, który z rąk prezydenta kraju otrzymał także Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Grzegorz Krychowiak nie zagra w meczu Polska - Hiszpania na Euro? Wiemy, co mówią o tym przepisy UEFA

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze