Euro 2020: Grzegorz Krychowiak

Autor: CyfraSport Euro 2020: Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak nie zagra w meczu Polska - Hiszpania na Euro? Wiemy, co mówią o tym przepisy UEFA

2021-06-15 11:43

Reprezentacja Polski w fatalnym stylu rozpoczęła zmagania na EURO. Biało-czerwoni marzyli o wygranej, a zamiast tego skompromitowali się na całej linii przegrywając 1:2 ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Jedynym z antybohaterów był Grzegorz Krychowiak, który w drugiej połowie po czerwonej kartce osłabił polski zespół. Czy pomocnik Lokomotiwu Moskwa będzie mógł zagrać w meczu z Hiszpanią 19 czerwca w Sewilli

Grzegorz Krychowiak występ przeciwko Słowacji najchętniej wymazałby z pamięci. W pierwszej połowie dostał pierwszą żółtą kartkę. Po godzinie gry po raz kolejny faulował i sędzia ukarał go drugą żółtą kartką, a po chwili pokazał czerwony kartonik. W ten sposób piłkarz osłabił zespół, który w "10" stracił drugą bramkę i przegrał 1:2 pierwsze spotkanie na EURO. To pierwsza czerwona kartka Krychowiaka w reprezentacji Polski i pierwsza pokazana w tym turnieju. - Chciał po prostu wygrać ten mecz. Fajnie ta druga połowa się rozpoczęła. Powiało optymizmem. Ale później splot negatywnych zdarzeń, czerwona kartka, potem bramka nie wiadomo z czego. Mogę tylko przeprosić kibiców za syna, że tak się stało. Na pewno tego nie chciał. Też mu przykro. To będzie dla niego jedna z najcięższych nocy. Tak jak i dla mnie - przyznał na gorąco po meczu przed kamerami TVN24 Edward Krychowiak, ojciec naszego reprezentanta.

Ojciec Grzegorza Krychowiaka tłumaczy zachowanie syna. Przeprosił za jego czerwoną kartkę w meczu Polska - Słowacja

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja

19 czerwca w Sewilli na La Cartuja Polska zagra z Hiszpanią w drugim spotkaniu. Czy Grzegorz Krychowiak będzie mógł zagrać w tym meczu? Sprawdziliśmy przepisy UEFA pod tym kątem. Jeśli piłkarz dostaje dwie żółte kartki w dwóch różnych zawodach to wtedy pauzuje. Nasz rodak otrzymał dwie w jednym meczu, ale czerwona kartka od razu wyklucza go z udziału w starciu przeciwko Hiszpanii. W tej sytuacji trener Paulo Sousa musi znaleźć zastępcę dla gracza Lokomotiwu Moskwa.

Henryk Kasperczak OSTRO o gwieździe reprezentacji Polski. Piotr Zieliński nie będzie zadowolony