Antoni Piechniczek wspomina zmarłego Janusza Kupcewicza

i

Autor: PAPARA26 / SUPER EXPRESS Antoni Piechniczek wspomina zmarłego Janusza Kupcewicza

Antoni Piechniczek wspomina zmarłego Janusza Kupcewicza: Miał w PZPN wielu przeciwników! [WIDEO]

Janusz Kupcewicz zmarł w wieku zaledwie 66 lat. Jeden z bohaterów mistrzostw świata w Hiszpanii w 1982 roku został pożegnany przez najbliższych, kolegów z drużyny czy kibiców w Gdyni. W rozmowie z "Super Expressem" Antoni Piechniczek wspominał zmarłego bohatera meczu z Francją. - Nie ukrywam, że miał w PZPN wielu przeciwników - mówi wprost.

W ostatnich dniach świat polskiej piłki nożnej opłakiwał wielką stratę. W wieku zaledwie 66 lat zmarł Janusz Kupcewicz, medalista piłkarskich mistrzostw świata. 9 lipca w Gdyni odbył się jego pogrzeb. Na miejscu, by towarzyszyć w jego ostatniej drodze, pojawiło się wiele osób ze świata futbolu. Wśród nich byli aktualny i były prezes PZPN Cezary Kulesza i Michał Listkiewicz. Nie zabrakło też były trenerów i piłkarzy. Piłkarza pożegnali chociażby Paweł Janas, Czesław Michniewicz czy Antoni Piechniczek.

Pogrzeb Janusza Kupcewicza. Poruszające słowa: Byłeś najlepszym z dziadków

Antoni Piechniczek wspomina Janusza Kupcewicza

Selekcjoner Antoni Piechniczek w rozmowie z "Super Expressem" wspominał Janusza Kupcewicza. - Ku zaskoczeniu nas wszystkich odszedł Janusz Kupcewicz, zaledwie kilka tygodni po ostatnim spotkaniu z kolegami na Stadionie Narodowym. Zostaliśmy zaproszeni przez PZPN przed Polska - Belgia na uroczysty obiad, obejrzeć mecz i wspominać sukcesy z 1982 roku - zaczął.

Były trener reprezentacji Polski przyznał, że Kupcewicz trafił do kadry w ostatniej chwili. - Janusz rzutem na taśmę wskoczył do drużyny. Nie ukrywam, że miał w PZPN wielu przeciwników talentu. Uważali, że był niespełniony, że nie zasługuje na miejsce w reprezentacji. Jako trener zawsze zadawałem sobie pytanie, kto w przypadku kontuzji czołowych zawodników może być playmakerem. Dobrym reżyserem gry został Janusz Kupcewicz - dodał.

Oglądaj całą wypowiedź Antoniego Piechniczka w materiale wideo na kanale Super Express Sport na YouTube!

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze