Błaszczykowski wzruszająco o swojej żonie po odebraniu orderu od prezydenta. Wyznał, że małżonka zmieniła jego życie

2021-06-16 15:43
Jakub Błaszczykowski
Autor: Cyfra Sport Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski bez wątpienia jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy XXI wieku. 35-latek przez lata stanowił o sile Borussii Dortmund, był także kluczowym elementem układanek kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski. Będący u schyłku sportowej kariery „Błaszczu” w środowe popołudnie dostąpił jednak nie lada zaszczytu. Zawodnik Wisły Kraków został bowiem odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Błaszczykowski nie potrafił ukryć wzruszenia, wiele ciepłych słów poświęcił także swojej małżonce – Agacie.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski jest drugim w hierarchii odznaczeniem cywilnym w naszym kraju. Wyżej znajduje się jedynie Order Orła Białego. Błaszczykowski jest drugim piłkarzem w bieżącym roku, który otrzymał takie wyróżnienie z rąk prezydenta. Pierwszym był Robert Lewandowski. - Jestem wzruszony, a jednocześnie jest to dla mnie wielka przyjemność i wielki zaszczyt, że mogłem wręczyć to bardzo wysokie polskie odznaczenie. Z bardzo złożonym uzasadnieniem, nie takim zwykłym, prostym, jakie zwykle jest wtedy, kiedy to odznaczenie jest wręczane wybitnemu sportowcowi – powiedział podczas ceremonii Andrzej Duda.

Tak Miss Euro kibicuje Polakom w Rosji

Prezydent docenił nie tylko sportową klasę Błaszczykowskiego, ale i jego zaangażowanie w Wisłę Kraków. - Jest także ta druga część, niezwykle ważna z ludzkiego punktu widzenia. Działalność człowieka, który idąc swoją drogą wielkiej kariery, dostrzega także innych. Potrafi się dla nich schylić, jest z nimi. Jest po prostu dobrym człowiekiem, dając zarazem jako wielka postać, także i niezwykły przykład. Za to z całego serca dziękuję. (…) Kiedy klub się znalazł w wielkich kłopotach, dostał od pana niebagatelne wsparcie. Milion złotych i kontrakt na 500 złotych wynagrodzenia, które przekazał pan na bilety dla dzieci z domów dziecka. W czasach, kiedy marzeniem każdego młodego piłkarza jest to, by mieć Ferrari – podkreślił Duda.

Rzecznik reprezentacji Polski NIE WYTRZYMAŁ. Jasny przekaz na konferencji prasowej, wielu było zaskoczonych

Specjalne podziękowania dla żony

Wzruszenia z powodu otrzymania takiego wyróżnienia nie krył także sam Błaszczykowski. - Oczywiście jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, honor i zaszczyt. Tak samo jak honorem i zaszczytem było to, ze mogłem przez tyle lat reprezentować Polskę. Zawsze reprezentowałem 40 milionów Polaków i tak zostanie. To, co robiłem - choć nie zawsze wychodziło - robiłem na sto procent – powiedział. 35-latek przyznał też, że ogromny wpływ na jego charakter i to jakim jest człowiekiem miała jego rodzina, a w szczególności żona, Agata. - To, że tutaj stoję to nie tylko zasługa moja, ale wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do mojego rozwoju. Przede wszystkim rodzinie, która wychowała mnie na takiego człowieka jakim jestem. Myślę, że nie tylko ja jestem dumny, ale i cała moja rodzina. Ogromne podziękowania dla babci, która w bardzo ciężkim momencie mojego życia wyciągnęła do mnie pomocną dłoń. Wielokrotnie słyszałem jednak, że odbiciem każdego mężczyzny jest jego kobieta. We wszystkich moich sukcesach, w tym że stałem się człowiekiem empatycznym jest ogromna zasługa mojej małżonki, która zmieniła mnie jako człowieka i z tego miejsca chciałbym jej za to podziękować – dodał.

Jakub Błaszczykowski – przebieg kariery

Jakub Błaszczykowski urodził się w Truskolasach, jest wychowankiem KS Częstochowa. Na szerokie wody wypłynął jednak w Wiśle Kraków, której barw bronił w latach 2005-2007. Świetne występy zaowocowały transferem do Borussii Dortmund, w której grał przez kolejnych 8 lat. Kolejne lata to wypożyczenie do Fiorentiny, a następnie transfer definitywny do VfL Wolfsburg i powrót do Wisły Kraków. Błaszczykowski ma także na koncie 108 występów w reprezentacji Polski, której przez wiele lat był kapitanem. Z orzełkiem na piersi 35-latek strzelił 21 bramek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE