Karol Linetty

i

Autor: Cyfrasport Karol Linetty

Rzecznik reprezentacji Polski NIE WYTRZYMAŁ. Jasny przekaz na konferencji prasowej, wielu było zaskoczonych

2021-06-16 12:47

Reprezentacja Polski od potężnego falstartu rozpoczęła zmagania w fazie grupowej na Euro 2021. „Biało-Czerwoni” po porażce 1:2 ze Słowacją powrócili już do swojej bazy w Sopocie, gdzie aktualnie przygotowują się do sobotniego starcia przeciwko faworyzowanej Hiszpanii. Podczas środowej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadał piłkarz Torino, Karol Linetty. W jej trakcie doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Rzecznik prasowy polskiej kadry, Jakub Kwiatkowski nie omieszkał bowiem… delikatnie zbesztać zadających pytania dziennikarzy.

Podopieczni Paulo Sousy do sobotniego spotkania przeciwko Hiszpanii przygotowują się w Sopocie. W środowy poranek „Biało-Czerwoni” odbyli tradycyjny trening, a zaraz po nim miała miejsce konferencja prasowa, w której udział wziął Karol Linetty. Reprezentacyjny pomocnik cierpliwie odpowiadał na pytania dziennikarzy, które dotyczyły zarówno spotkania ze Słowacją, jak i sobotniego starcia z Hiszpanami.

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja

Rzecznik prasowy nie wytrzymał

Jak się okazało, cierpliwości i spokoju pomocnikowi Torino mógłby pozazdrościć… rzecznik prasowy polskiej kadry. Jakub Kwiatkowski po którymś z kolei pytaniu o mecz ze Słowacją nie wytrzymał i poprosił dziennikarzy o zamknięcie tego rozdziału oraz zadawanie pytań związanych ze zbliżającym się spotkaniem przeciwko „La Furia Roja”. – Panowie, mam taką prośbę. Zostawmy już tę Słowację, nam nikt już punktów nie da za to, że przegraliśmy ten mecz i teraz będziemy sobie o tym rozmawiać. Dyskutujmy o spotkaniu z Hiszpanią. Słowacja to rozdział zamknięty. Patrzmy do przodu, a nie na to co już się wydarzyło – zaapelował.

Łukasz Fabiański KONTUZJOWANY. Wiemy, ile potrwa przerwa reprezentanta Polski!

Pełne skupienie na Hiszpanach

Podczas samej konferencji Linetty został zapytany m.in. o to czy reprezentacja Polski pozbierała się już po bolesnej porażce w pierwszym meczu fazy grupowej. – Na pewno jest w nas teraz sportowa złość. Nie ma mowy o zwieszaniu głów, nie możemy się poddać i będziemy walczyć do końca. Za kilka dni gramy z Hiszpanami i teraz chcemy jak najlepiej przygotować się pod ten mecz – powiedział 26-latek. Wychowanek Lecha Poznań przychylił się także do słów rzecznika prasowego i potwierdził, że mecz ze Słowacją stanowi już dla kadry zamknięty rozdział. – Mamy kolejne dwa, bardzo ważne spotkania przed sobą. We wtorek zamknęliśmy temat Słowacji. Mieliśmy analizę, wiemy co zrobiliśmy źle i od dzisiaj skupiamy się już tylko na Hiszpanii - podkreślił.

Przeprosiny Linettego

Reprezentacyjny pomocnik został także zapytany o to, dlaczego po spotkaniu przeciwko Słowacji piłkarze nie podziękowali kibicom za doping. – Wiemy, że kibice są z nami zawsze, na dobre i na złe. Jedyne co mogę zrobić to przeprosić w imieniu całej drużyny za to, że nie podziękowaliśmy im za to bezpośrednio po meczu w Sankt Petersburgu. Była w nas wtedy ogromna złość i od razu uciekliśmy do szatni. Postąpiliśmy jednak bardzo źle, że nie podziękowaliśmy i za to chciałbym przeprosić – powiedział zawodnik Torino.

Sonda
Euro 2020 - czy wierzysz, że Polska wyjdzie z grupy?

Reprezentacja Polski na Euro 2021

Po poniedziałkowej porażce ze Słowacją (1:2) podopieczni Paulo Sousy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. W spotkaniach przeciwko wyżej notowanym reprezentacjom Hiszpanii (19.06, godz. 21:00) oraz Szwecji (23.06, godz. 18:00) "Biało-Czerwoni" - aby marzyć o awansie do 1/8 finału - będą musieli zdobyć przynajmniej cztery punkty. Warto przy tym podkreślić, że nasza kadra w sobotnim meczu przeciwko "La Furia Roja" będzie musiała radzić sobie bez Grzegorza Krychowiaka, który w starciu ze Słowakami obejrzał dwie żółte kartki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze