Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Dosadna opinia

Brutalna ocena reprezentacji Polski. Nie ma szans na sukces w Katarze? Ostre słowa współpracownika Bońka

2022-09-13 11:50

W połowie listopada rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Po raz drugi z rzędu w turnieju finałowym wystąpią Polacy i jak zwykle celem minimum jest wyjście z grupy. W tej biało-czerwoni zmierzą się z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz Argentyną. Szans na sukces nie widzi natomiast Marek Koźmiński, który uważa, że największe problemy Polska ma z formacją obronną.

Drugi z rzędu awans na mistrzostwa świata to niewątpliwie sukces reprezentacji Polski. Taka sytuacja zdarza się bowiem pierwszy raz w XXI wieku. Jednak, aby podtrzymać dobre nastroje wokół kadry, trzeba osiągnąć dobry wynik już w samym Katarze. A niewątpliwie celem minimum jest wyjście z grupy, co na mundialu wydarzyłoby się pierwszy raz w drugim tysiącleciu.

Grzegorz Krychowiak broni Macieja Rybusa. Twierdzi, że spadła na niego... niezrozumiała krytyka

Brutalna ocena szans kadry na mundialu. Bolesne słowa

Biorąc pod uwagę, że choćby Robert Lewandowski, czy Piotr Zieliński są w dobrej formie, można być optymistycznie nastawionym do nadchodzącego mundialu. Nie ma jednak wątpliwości, że dobra dyspozycja paru zawodników nie wystarczy, aby powalczyć z solidnymi zespołami, jakimi są Meksyk i Argentyna. Tak uważa Marek Koźmiński, były wiceprezes PZPN, który rozmawiał z portalem WP SportoweFakty.

Wyciekły koszulki reprezentacji Polski na mundial. Lewandowski będzie czuł się w nich świetnie, to łączy je z trykotami Barcy

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ w Katarze?

Były piłkarz uważa, że o ile z przodu nasza kadra wygląda dobrze, to w obronie są spore luki. - Mamy bardzo nierówną kadrę, nie przypominam sobie tak wielkich dysproporcji w reprezentacji w ostatnich 20 latach. Posiadamy gwiazdy światowego formatu - Lewandowskiego, Szczęsnego, Milika, "Ziela", a później robi się dziura, dziura i dziura. Nie ma harmonii jakościowej. Nawet kadra Adama Nawałki w 2016 roku była bardziej wyrównana - uważa Koźmiński.

Zauważył jednocześnie, że do mistrzostw jest jeszcze 2,5 miesiąca i w tym czasie może się wiele zmienić, jak choćby świetna forma Lewandowskiego. - Mamy dopiero połowę września. Mundial startuje dopiero za 2,5 miesiąca. Nikt nie utrzyma takiej formy przez tak długi czas, to niemożliwe. Nie mamy podstaw, by spodziewać się sukcesu, choć chciałbym się miło zaskoczyć - ocenił Koźmiński.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 5.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze