Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Będzie przełamanie?

Były kadrowicz o sytuacji reprezentacji Polski w el. EURO. "Jesteśmy pod ścianą"

2023-08-01 12:54

Po trzech kolejkach sytuacja reprezentacji Polski w grupie el. mistrzostw Europy nie należy do komfortowych. Podopieczni Fernando Santosa pokonali tylko Albanię (1:0) i z dorobkiem trzech punktów zajmują przedostatnie miejsce. Były kadrowicz Jerzy Dudek tak widzi początek zmagań o wywalczenie biletów na wyjazd na EURO.

Każdy kolejny mecz jest walką o życie

Za naszymi plecami w grupie są tylko Wyspy Owcze, z którymi zagramy 7 września na Stadionie Narodowym. Jednak kluczowy będzie kolejny mecz. Spotkanie z Albanią w Tiranie powinno wiele wyjaśnić w kontekście naszej walki o bezpośredni awans do finałów mistrzostw Europy. - Teraz jesteśmy pod ścianą – ocenia były reprezentant Polski. - Obecna sytuacja tak naprawdę stwarza wymarzoną szansę dla liderów kadry. Mają okazję, aby pokazać się w momencie, gdy jesteśmy pod presją. Grupowi rywale nie prezentują klasy Niemiec, Francji czy Hiszpanii. Jednak każdy kolejny mecz jest dla nas walką o życie, bo margines błędu się wyczerpał. Jest zerowy – wylicza.

To dobra okazja dla Lewego

Dudek ma radę dla Lewandowskiego. Co powinien zrobić kapitan kadry? - Dlatego uważam, że to dobra okazja dla „Lewego”, żeby w tej trudnej chwili pokazać, że jest liderem drużyny – zaznacza. - Tylko tak może uspokoić te wszystkie dywagacje na temat jego przywództwa w reprezentacji Polski. Ostatnio wszyscy w kwestii opaski kapitana bardzo dużo się rozpisują. Powtórzę: tylko wygrane i awans na EURO zamkną ten temat – podkreśla Dudek.

Sonda
Czy Robert Lewandowski nadal powinien być kapitanem reprezentacji?
Łukasz Piszczek szczerze o konflikcie z Robertem Lewandowskim
Jerzy Dudek

i

Autor: Cyfrasport Jerzy Dudek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze