Fernando Santos

i

Autor: Cyfrasport Fernando Santos

Nuno Gomes o selekcjonerze polskiej kadry

Były podopieczny Fernando Santosa nie ma wątpliwości. "Rozumie jak funkcjonuje szatnia"

2023-02-09 19:16

Fernando Santos powoli aklimatyzuje się w Polsce. Po przyjeździe do Warszawy rozglądał się za mieszkaniem dla siebie, a następne dni spędzi na oglądaniu meczów ekstraklasy. Będzie w Gdańsku, w Płocku i stolicy. Planuje także wyjazd do Hiszpanii i Włoch. Jego były podopieczny Nuno Gomes w niedawnej rozmowie z naszym portalem zastanawiał się, co może zaoferować ten szkoleniowiec polskiemu futbolowi.

Wie kiedy trzeba zareagować

Santos to doświadczony trener. W końcu prowadził topowe kluby w Portugalii jak i w Grecji, a ponadto z sukcesami zarządzał drużynami narodowymi z tych krajów. - Ograniczanie jego atutów do samego doświadczenia byłoby bardzo krzywdzące - powiedział Nuno Gomes w niedawnej rozmowie z naszym portalem. - Oczywiście pracuje w tym zawodzie od wielu lat, ale także sam w przeszłości był zawodnikiem. Doskonale rozumie jak funkcjonuje szatnia. Wie kiedy trzeba zareagować, a kiedy pozostawić daną sprawę drużynie - przyznał.

Doświadczenie jest jego olbrzymim atutem

Portugalski napastnik ocenia, że Santos sprawdzi się w roli trenera reprezentacji Polski. - To może być ciekawe wyzwanie dla tego szkoleniowca - zaznaczył. - Od wielu lat prowadził on drużyny narodowe, najpierw grecką, później także portugalską. Z tą drugą osiągnął spore sukcesy. Wcześniej prowadził największe kluby w Portugalii. Dlatego doświadczenie jest jego olbrzymim atutem. Poza tym jako szkoleniowiec zawsze na pierwszym miejscu stawia drużynę oraz samych zawodników. W jego notesie nie ma piłkarzy gorszych i lepszych. Wszystkich traktuje tak samo - przekonywał Nuno Gomes w rozmowie z naszym portalem.

Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Nuno Gomes

i

Autor: Cyfrasport Nuno Gomes
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze