Paulo Sousa, Cezary Kulesza

i

Autor: AP PHOTO / Marek Zieliński SUPER EXPRESS Paulo Sousa, Cezary Kulesza

Cezary Kulesza ostro o odejściu Paulo Sousy. Portugalczyk kłamał prosto w twarz! [TYLKO U NAS]

2021-12-27 10:27

Paulo Sousa żegna się z reprezentacją Polski w skandalicznych okolicznościach. Selekcjoner kadry po prostu ją porzuca z dnia na dzień. Nagle w święta zdecydował się na to, by ogłosić prezesowi PZPN, że nie chce dalej współpracować z drużyną. Portugalczyk kłamał swojemu szefowi prosto w twarz. Cezary Kulesza przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że zawiódł jego zaufanie.

Według informacji brazylijskich mediów, sprawa Paulo Sousy jest już zakończona. Zdaniem dziennika "O Dia" sprawa ma być przesądzona, bo portugalski szkoleniowiec miał parafować umowę. Weto w sprawie polubownego rozwiązania sprawy postawił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza. Wprost przyznał on, że nie ma mowy o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Teraz w rozmowie z "Super Expressem" dolał oliwy do ognia, zdradzając, że Sousa kłamał Polakom w żywe oczy. Aż trudno w to uwierzyć!

NIE PRZEGAP! Wiemy, jaką fortunę Paulo Sousa zarobił w reprezentacji Polski. I tak mu za mało?!

Prezes PZPN: Sousa kłamał w żywe oczy

Prezes PZPN nie ukrywał wielkiego rozżalenia. Cezary Kulesza przyznał, że nie rozumie takiej decyzji portugalskiego selekcjonera. - Powiem krótko. Jestem zbulwersowany. Od kilku tygodni pojawiały się różne spekulacje na temat przyszłości Sousy, które on i jego środowisko konsekwentnie dementowali. Mówili nam prosto w twarz, że nic się nie dzieje, że to tylko dziennikarskie kaczki, że brazylijskie media takie po prostu są. Te zapewnienia okazały się całkowicie nieprawdziwe. Za naszymi plecami toczyły się tajne, zaawansowane negocjacje - przyznał Kulesza.

Galeria poniżej: Paulo Sousa jako selekcjoner polskiej kadry

Kulesza nie wie, z czego wynika takie, a nie inne zachowanie selekcjonera, którzy chce porzucić kadrę tuż przed barażami do mistrzostw świata. - Nie wiem, czym sobie na to zasłużyliśmy. Kiedy przegraliśmy z Węgrami po kontrowersyjnych decyzjach Sousy, była na mnie olbrzymia presja, żeby go zwolnić. Obdarzyłem go wtedy pełnym wsparciem, broniłem i usprawiedliwiałem. I co dostajemy w zamian? Paulo Sousa po prostu zawiódł moje zaufanie - powiedział nam prezes PZPN.

Ile zarabiał Sousa w reprezentacji Polski?

Paulo Sousa nie mógł narzekać na warunki ustalone jeszcze przez byłego prezesa, Zbigniewa Bońka. W reprezentacji Polski zgarniał kasę, o której wielu poprzednich selekcjonerów mogło jedynie pomarzyć. Jak udało nam się ustalić, na konto Sousy wpłynąć miały pobory w wysokości 800 tysięcy euro, co przy dzisiejszym przeliczniku daje około 3,7 miliona złotych.

NIE PRZEGAP! Wiemy, kto jest najbliżej zastąpienia Paulo Sousy! To byłby prawdziwy hit!

Sprawdź swoją wiedzę o Paulo Sousie i jego przygodzie jako selekcjonera reprezentacji Polski

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Tomaszewski ŻĄDA ZWOLNIENIA Sousy! Podał mocny POWÓD | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze