Czarne chmury nad Paulo Sousą. Fatalne prognozy dla Portugalczyka, szykuje się rychłe zwolnienie?

2022-01-19 19:52
Paulo Sousa
Autor: AP PHOTO Paulo Sousa

Paulo Sousa w rzadko spotykany sposób uciekł z reprezentacji Polski i postanowił przejąć brazylijskie Flamengo. Portugalczyk przygotowuje drużynę do kolejnego sezonu, ale w portugalskojęzycznych mediach pojawiają się coraz to nowsze informacje, że były selekcjoner naszej kadry może nie zagrzać na długo miejsca w klubie z Rio de Janeiro. Dyrektor sportowy jednego z rywali Flamengo twierdzi, że Sousa nie pozostanie tam dłużej, niż „pociąg na stacji”.

Choć oficjalnie to PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, to doprowadziły do tego jednoznaczne działania Portugalczyka, który robił wszystko, by uwolnić się od umowy z polskim związkiem i przejąć jeden z brazylijskich klubów. Wcześniej mówiło się o Internacionalu, ale ostatecznie Sousa trafił do Flamengo, gdzie rozpoczęły się już przygotowania do kolejnego sezonu. Coraz więcej mówi się jednak o tym, że Portugalczyk od początku może mieć ogromne problemy, aby utrzymać swoją pozycję w klubie. Niedawno dziennikarz Milton Neves podawał, że Paulo Sousa rozwścieczył swoich podopiecznych nowymi zasadami wprowadzonymi w klubie, m.in. zakazem używania telefonów w centrum treningowym czy wspólnym posiłkiem po meczu. Teraz kolejni eksperci nie wróżą Portugalczykowi długiego pobytu we Flamengo.

Jan Tomaszewski nie miał litości dla Paulo Sousy i polskiej kadry! Tak ostro jeszcze nie było, padły mocne słowa [TYLKO U NAS]

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

Dyrektor sportowy Corinthians ostro o Paulo Sousie. Przewiduje rychłe zwolnienie

Przypomnijmy, że dziennikarz Milton Neves ujawnił niedawno zaskakujące wieści na temat Portugalczyka. Część piłkarzy ma być wręcz wściekłych po wprowadzeniu zakazu użytkowania telefonów komórkowych w ośrodku czy nakazu wspólnego posiłku. – Każdy musi zjeść wspólny obiad po spotkaniu, nawet gdy nie jest głodny. To zaskakujące – powiedział Neves. Dziennikarz twierdzi, że ze względu na rosnącą frustrację praca Sousy w Flamengo może nie potrwać długo. – Ten człowiek może tu długo nie wytrzymać, co? – pytał retorycznie Neves.

Tak Paulo Sousa oszukał polskiego piłkarza. Prawda wyszła na jaw, bulwersujące kulisy

W programie „Arena SBT” w podobnym tonie wypowiedział się Roberto Andrade, dyrektor sportowy Corinthians, jednego z rywali Flamengo w brazylijskiej Serie A. Wytypował on Paulo Sousę do rychłego zwolnienia z klubu. Andrade skrytykował żądania Portugalczyka względem piłkarzy i zapowiedział, że mogą one przyczynić się do skrócenia jego przygody z klubem z Rio de Janeiro.

Paulo Sousa nie zapomniał o Robercie Lewandowskim! Wyciekły ważne informacje, Portugalczyk nie mógł wybrać inaczej

Sonda
Kto powinien objąć reprezentację Polski w piłce nożnej?

Z tą mentalnością besztania, chłostania, zabierania telefonu i zmuszania do wspólnego lunchu, zajmie tam mniej czasu niż pociąg na stacji – ocenił krótko Roberto Andrade. Wygląda więc na to, że w Brazylii nie wszystkie metody Portugalczyka są chwalone, choć niektóre „nowinki”, jak nowy sprzęt do analiz taktycznych zostały odebrane pozytywnie. Na boisku występują jednak piłkarze i jeśli Sousa straci szatnię przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu, może nie zagrzać tam miejsca na długo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze