Paulo Sousa

i

Autor: AP PHOTO Paulo Sousa

Czarne chmury nad Paulo Sousą. Fatalne prognozy dla Portugalczyka, szykuje się rychłe zwolnienie?

2022-01-19 19:52

Paulo Sousa w rzadko spotykany sposób uciekł z reprezentacji Polski i postanowił przejąć brazylijskie Flamengo. Portugalczyk przygotowuje drużynę do kolejnego sezonu, ale w portugalskojęzycznych mediach pojawiają się coraz to nowsze informacje, że były selekcjoner naszej kadry może nie zagrzać na długo miejsca w klubie z Rio de Janeiro. Dyrektor sportowy jednego z rywali Flamengo twierdzi, że Sousa nie pozostanie tam dłużej, niż „pociąg na stacji”.

Choć oficjalnie to PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, to doprowadziły do tego jednoznaczne działania Portugalczyka, który robił wszystko, by uwolnić się od umowy z polskim związkiem i przejąć jeden z brazylijskich klubów. Wcześniej mówiło się o Internacionalu, ale ostatecznie Sousa trafił do Flamengo, gdzie rozpoczęły się już przygotowania do kolejnego sezonu. Coraz więcej mówi się jednak o tym, że Portugalczyk od początku może mieć ogromne problemy, aby utrzymać swoją pozycję w klubie. Niedawno dziennikarz Milton Neves podawał, że Paulo Sousa rozwścieczył swoich podopiecznych nowymi zasadami wprowadzonymi w klubie, m.in. zakazem używania telefonów w centrum treningowym czy wspólnym posiłkiem po meczu. Teraz kolejni eksperci nie wróżą Portugalczykowi długiego pobytu we Flamengo.

Jan Tomaszewski nie miał litości dla Paulo Sousy i polskiej kadry! Tak ostro jeszcze nie było, padły mocne słowa [TYLKO U NAS]

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

Dyrektor sportowy Corinthians ostro o Paulo Sousie. Przewiduje rychłe zwolnienie

Przypomnijmy, że dziennikarz Milton Neves ujawnił niedawno zaskakujące wieści na temat Portugalczyka. Część piłkarzy ma być wręcz wściekłych po wprowadzeniu zakazu użytkowania telefonów komórkowych w ośrodku czy nakazu wspólnego posiłku. – Każdy musi zjeść wspólny obiad po spotkaniu, nawet gdy nie jest głodny. To zaskakujące – powiedział Neves. Dziennikarz twierdzi, że ze względu na rosnącą frustrację praca Sousy w Flamengo może nie potrwać długo. – Ten człowiek może tu długo nie wytrzymać, co? – pytał retorycznie Neves.

Tak Paulo Sousa oszukał polskiego piłkarza. Prawda wyszła na jaw, bulwersujące kulisy

W programie „Arena SBT” w podobnym tonie wypowiedział się Roberto Andrade, dyrektor sportowy Corinthians, jednego z rywali Flamengo w brazylijskiej Serie A. Wytypował on Paulo Sousę do rychłego zwolnienia z klubu. Andrade skrytykował żądania Portugalczyka względem piłkarzy i zapowiedział, że mogą one przyczynić się do skrócenia jego przygody z klubem z Rio de Janeiro.

Paulo Sousa nie zapomniał o Robercie Lewandowskim! Wyciekły ważne informacje, Portugalczyk nie mógł wybrać inaczej

Sonda
Kto powinien objąć reprezentację Polski w piłce nożnej?

Z tą mentalnością besztania, chłostania, zabierania telefonu i zmuszania do wspólnego lunchu, zajmie tam mniej czasu niż pociąg na stacji – ocenił krótko Roberto Andrade. Wygląda więc na to, że w Brazylii nie wszystkie metody Portugalczyka są chwalone, choć niektóre „nowinki”, jak nowy sprzęt do analiz taktycznych zostały odebrane pozytywnie. Na boisku występują jednak piłkarze i jeśli Sousa straci szatnię przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu, może nie zagrzać tam miejsca na długo.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze